Czytasz
Domówka: 5 pytań do Monster

Domówka: 5 pytań do Monster

Domówka Monster DJ techno Granko Oramics Going. MORE zostań w domu

Siedzimy w domach, oglądamy filmy, seriale i czytamy książki. Dużo pracujemy w opcji zdalnej, a w wolnym czasie chętnie sięgamy po live streamy, koncerty prosto z czyjegoś pokoju, czy sesje jogi.

Postanowiliśmy, że w cyklu Domówka będziemy pytać artystów, ludzi kultury i kreatywnych o to, jak sobie radzą z obecną sytuacją, jak zmieniła ich tryb życia, w jaki sposób możemy okazywać wsparcie tym, których sytuacja zawodowa się pogorszyła. Kolejnym gościem naszego cyklu jest Monster – didżejka, członkini kolektywu Oramics i podopieczna Granko Agency. Od razu sprzedajemy Wam tipa, że już w poniedziałek 18 maja usłyszycie ją w debacie “Etyka: wyzwania w branży muzycznej”. organizowanej przez portal Poptown.

Jak wygląda obecnie twój plan dnia?

Staram się zaczynać dzień od treningu, później z reguły spędzam kilka godzin na pracy, w przerwie gotuję obiad, a gdy kończę jestem tak zmęczona, że zazwyczaj kładę się na kanapie i oglądam seriale. Pracuję jako nauczyciel i nie mogę się za bardzo ruszać przed komputerem, więc jak kończę jestem cała sztywna i nie ma mowy, żebym np. siedziała dalej przed komputerem i szukała muzyki. Diggowaniem zajmuję się raczej w weekendy.

Jest jakieś zajęcie, na które wcześniej brakowało czasu, a teraz możesz się mu poświęcić?

W końcu mogę codziennie ćwiczyć, chociaż z drugiej strony nie jeżdżę już codziennie rowerem, ale cieszę się, że udało mi się wrócić do częstych treningów, gdyż bardzo mi one pomagają, nie tylko fizycznie. Co zabawne, po raz pierwszy w życiu przyszła do mnie sąsiadka poskarżyć się na hałas związany ze skakaniem na skakance, nigdy przenigdy nie skarżyła się na głośną muzykę. Obejrzałam też w końcu The Wire, za który zabierałam się od lat i już totalnie rozumiem, dlaczego jest on uznawany za serial wszech czasów. 

Czy siedzenie w domu wpływa w jakiś sposób na twoją kreatywność?

Bardzo rzadko zajmuję się muzyką, zawsze działałam głównie zadaniowo i obecnie, gdy nie mam co tydzień imprezy, nie czuję potrzeby regularnie słuchać nowych wydawnictw. Na szczęście, co miesiąc mam umówione miksy do nagrania, więc od czasu do czasu zbieram pomysły na te podcasty. Na pewno niekorzystnie na moją kreatywność wpływa fakt, że nie wiadomo, kiedy to wszystko się skończy, wszyscy żyjemy w ciągłym zawieszeniu. Na horyzoncie pojawiają się jednak jakieś propozycje imprezowe za kilka miesięcy, które dają mi jakąś nadzieję. 

Czy planujesz koncertowy/didżejski stream live?

Teoretycznie mam grać stream w czerwcu, ale w Berlinie, więc zagram, jeśli otworzy się granica z Niemcami. Planujemy też streamy jako Oramics pod koniec czerwca, w troszkę innej formie niż większość prezentowanych obecnie streamów.

W jaki sposób powinniśmy teraz wspierać artystów? 

Bandcamp! Od pewnego czasu jest uznawany za najbardziej sprawiedliwą platformę do sprzedaży muzyki, a ich obecne akcje znoszące opłaty serwisowe raz w miesiącu są kolejnym dowodem na to, że nie myślą jedynie o własnym zarobku. SounCloud również wprowadził opcję wspierania artystów bezpośrednio na ich profilach, zatem polecam zajrzeć na konta ulubionych muzyków. 

Rekomendacje kulturalne na czas social distancing:

Wspomniałam już, że głównie oglądam seriale, w związku z czym bardzo szczerze polecam The Wire, sama nie wiem, czy nie obejrzę drugi raz. To nawet nie jest serial, tylko powieść telewizyjna, która wymaga od widza dużego skupienia i uwagi, jednak wynagradza wspaniałymi dialogami, prawdziwą historią i problemami społecznymi Baltimore, wspaniałą grą aktorską i… nic innego nie chce mi się już oglądać, bo po The Wire wszystko wydaje się zwyczajnie płaskie. Ale dałam szansę też innym seriom i polecam też Top Boy, Ozark, a z komedii absolutnie Barry na HBO!

Sprawdź też
Nowa płyta Taylor Swift

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone