Czytasz
Elektryzujący Kabaret Warszawski – gdzie leży granica naszej wolności?

Elektryzujący Kabaret Warszawski – gdzie leży granica naszej wolności?

Kabaret Warszawski

Bezpruderyjne rozmowy o seksie, fobie, lęki i niespełnione aspiracje. Na scenę Nowego Teatru powraca Kabaret Warszawski. 

Warlikowski w przypadku Kabaretu Warszawskiego zestawił ze sobą dwie odległe w czasie rzeczywistości. Pierwsza z nich to Niemcy z czasów Republiki Weimarskiej, druga – Nowy Jork po 11 września. Reżyser w pełnym typowej dla siebie ironii spektaklu, każe nam zastanowić się nad granicą wolności jednostki, która we współczesnym, zunifikowanym świecie jest mocno ograniczona.

To obraz najbardziej skrytych ludzkich lęków, seksualnych fobii i życiowych frustracji prowadzących do niebezpiecznych napięć. Wiele scenariuszy opresji, które zobaczymy na scenie Nowego Teatru opatrzone będzie porządną dawką humoru, blichtrem, złotym konfetti i dialogami zblazowanych, nierozumianych artystów.

W “Kabarecie”, którego premierowy pokaz odbył się w 2013 roku zobaczymy całą czołówkę polskich aktorów.  Andrzej Chyra wciela się w rolę angielskiego pisarza, Magdalena Cielecka zachwyca jako głodna estradowego sukcesu Sally Bowle, a Maja Ostaszewska gra tu seksuolożkę, która nigdy w życiu nie doświadczyła orgazmu. Oprócz tego wspaniali: Stanisława Celińska, Magdalena Popławska i Maciej Stuhr. 

Sprawdź też

Do zobaczenia w Nowym!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone