Czytasz teraz
Emil Truszkowski kontra kania czarna. Zobacz wyróżnione nagranie 🦅
Kultura

Emil Truszkowski kontra kania czarna. Zobacz wyróżnione nagranie 🦅

Szczęście w nieszczęściu – tak chyba najłatwiej podsumować tę sytuację. Polski vloger stracił zajadaną ze smakiem kanapkę. Za nagranie niecodziennego zdarzenia otrzymał jednak nagrodę na gali NymN’s New Year Show.

Emil Truszkowski od wielu lat pozostaje zainteresowany Azją. Na Uniwersytecie Warszawskim studiował japonistykę. Zdobyte wtedy umiejętności postanowił sprawdzić w praktyce, udając się na roczną wymianę do Tokio. Pobyt w Kraju Kwitnącej Wiśni zrobił na nim tak duże wrażenie, że postanowił wyjechać tam na stałe. Po przeprowadzce znalazł pracę w branży handlowo-usługowej. Niedługo później spotkał przyszłą żonę, Aiko. Dziś jako szczęśliwa polsko-japońska para opowiadają o swojej codzienności w mediach społecznościowych. Są obecni na YouTube, Instagramie i regularnie aktualizują swojego bloga. Można ich także wspierać w serwisie Patronite. Za datki o określonej wysokości oferują japońskie drobiazgi, pliki z muzyką z Korei Północnej albo e-booki autorskich przewodników.

W jednym z vlogów Aiko, żona Emila Truszkowskiego, oglądała jeden z najpopularniejszych polskich seriali ostatniego roku, Wielką wodę.

Migawki z Japonii

Rozpiętość tematyczna materiałów Emila i Aiko Truszkowskich jest bardzo szeroka. Vlogerzy chętnie opowiadają o różnicach kulturowych pomiędzy krajami, w których się urodzili. Zaglądają z kamerą do różnych turystycznych atrakcji – zarówno tych najpopularniejszych, jak i jeszcze nieodkrytych. Próbują regionalnych dań i dają wskazówki dotyczące tego, jak przygotować się do podróży po Azji. Swoje spostrzeżenia prezentują w lekkiej, przystępnej formie, jak na krótkie, a zarazem angażujące treści przystało. Bywa, że pojawiają się także w tradycyjnych mediach, gdzie komentują bieżącą sytuację społeczno-polityczną. Na antenie telewizji informacyjnych mówili o trzęsieniach ziemi, walce z COVID-19 i emocjach towarzyszących igrzyskom olimpijskim w Tokio.

Aiko i Emil ostatnio opowiadali o tym, jak japońskie pary spędzają Boże Narodzenie.

Król Twitcha

Emil Truszkowski w ostatnich dniach trafił jednak na nagłówki rozmaitych portali internetowych nie tyle za sprawą swojej regularnej działalności, co czegoś nader przypadkowego. Pod sam koniec minionego roku odbyła się kolejna odsłona gali Nymn’s New Year Show. Jej pomysłodawcą jest autor muzycznej serii Radio Kappa i streamer, Nymn. Szwedzki twórca przeczesuje najgłębsze zakamarki Twitcha, zbierając ich najciekawsze fragmenty. Interesują go śmieszne momenty, ale i te budzące grozę, kompromitujące albo wzruszające. Szuka także najlepszych fan artów, coverów piosenek albo gier stworzonych od podstaw przez samych fanów. Tuż po wskazaniu nominacji zwycięzców typują sami internauci i reprezentanci popularnych społeczności z platformy.

W powyższym krótkim wideo zebrano fragmenty filmów, które nagrodzono w tym roku.

Pechowa przekąska

Vlogera wyróżniono w kategorii Best Unlucky Moment. Na krótkim nagraniu widzimy, jak Emil Truszkowski pałaszuje ze smakiem bagietkę. W pewnym momencie podlatuje do niego drapieżny ptak i w mgnieniu oka zabiera mu kanapkę. Jak na prawdziwego Polaka przystało, reakcja poszkodowanego mogła być tylko jedna. Gdy patrzy na odlatujące zwierzę, na usta ciśnie mu się siarczyste przekleństwo. Nic dziwnego – w końcu wszystko działo się w ułamku sekundy.

Zobacz również
Doja Cat Airbnb

Zobacz, jak wyglądało zetknięcie Emila Truszkowskiego wyróżnione w kategorii Best Unlucky Moment.

Strata kanapki – najwyraźniej dość smacznej – przekuła się jednak w zwycięstwo. Podczas gali twórca przyznał, że nie spodziewał się, że stream stanie się aż tak popularny. Truszkowski udostępnił go w sieci na początku ubiegłego roku, gdy w Japonii obowiązywały jeszcze obostrzenia epidemiologiczne. Transmisja była jedną z wirtualnych wycieczek, jakie Polak oferował swoim obserwatorom. Jak przyznaje, sytuacja z kradzież bagietki nie była inscenizowana. Udokumentowany ptak, błędnie identyfikowany przez niektórych jako jastrząb, to w rzeczywistości kania czarna. Gatunek ten w Kraju Kwitnącej Wiśni określany jest także mianem tobi lub tombi (トビ ). Powszechnie występujące ptaki często żerują w okolicach zbiorników wodnych, łasząc się m.in. na odpadki pozostawione przez rybaków. Jak widać na powyższym obrazku, czasami interesują się też turystami.

Skolim, kabarety i Sara James. Sprawdź, jakie filmy królowały na YouTube w 2022 roku!

Copyright © Going. 2024 • Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry strony