Czytasz
Skrój FEST Festival pod siebie. Profil słuchacza: w objęciach czillu

Skrój FEST Festival pod siebie. Profil słuchacza: w objęciach czillu

FEST Festival jest jak morze, z którego możesz wyłowić, co tylko zechcesz. Z tego powodu postanowiliśmy stworzyć specjalną serię przewodników po lineupie. Tym razem wybieramy artystów, którzy sprawią, że będziesz gładko płynąć na fali czillu.

Alfa Mist

Hip-hop wymieszany z jazzową improwizacją? Bierzemy bez pytania. Alfa Mist gładko łączy groove rodem z najntisowych nagrań hip-hopowych z instrumentalnymi popisami. No i oczywiście cieplutkim brzmieniem jego klawiszy, które ogrzeje cię lepiej niż kocyk. Ta muza równie mocno relaksuje, jak i stymuluje nasze mózgi bezkompromisowymi dźwiękami. Zresztą, pseudonim artysty mówi sam za siebie – fale mózgowe alfa to odpowiadają za stan tzw. czujnego relaksu 💆

FKJ

Znacie to video? Uwaga, bo zawiera mooocne stężenie czillu.

FEST Festival – kto sprawi, że poczujesz największy czill?

To właśnie FKJ. Jeśli mielibyśmy określić muzykę Francuza jako maszynę, byłaby to wytwornica czillu. I to taka z niezliczoną ilością odnóży i funkcji. A to dlatego, że gość gra na wszystkim, co wpadnie mu w ręce i zawsze robi to z ogromnym wyczuciem (i uczuciem). A na żywo improwizuje, loopuje bity i wykręca każdy dźwięk, który przyjdzie mu do głowy. Właśnie dlatego występy autora słynnego Tadow (ponad 400 mln wyświetleń na YT) zawsze są zjawiskowe i nie inaczej będzie na Feście.

Woodkid

Kolejny człowiek-orkiestra w tym zestawieniu – komponuje, produkuje, śpiewa, robi filmy i grafikę. To sprawia, że jego twórczość jest kompletnym audiowizualnym uniwersum, do którego bramy otworzą się na Feście. Mimo, że woodkidowe dźwięki uderzają w eksperymentalne tony, to Yoann Lemoine umie robić prawdziwe hity.

Utwór “Run Boy Run” możecie znać choćby z serialu Umbrella Academy.

Chcesz przenieść się do innego świata na Feście? Woodkid będzie twoim pewniaczkiem.

Klucze do bramy FEST Festival 2022 tutaj 😎

Son Lux

Jeśli siada wam twórczość Woodkida, koniecznie musicie zobaczyć Son Lux. Trio zrobiło zresztą z Lemoinem orkiestrową wersję ich największego hitu, Easy:

Sprawdź też
Bedoes festiwal

Utwór jest wizytówką Son Lux – są tu przestrzenne wokale, niespieszny bit oraz senny, relaksujący vibe. To wszystko sprawia, że na ich koncercie poczujecie się po prostu… easy 🙄

Zamiast czillu wybierasz świeżość i przełamywanie dźwiękowych barier? Sprawdź pierwszy z naszych przewodników na FEST Festival 2022

Scena Eden

fest kto
FEST Festival – kto sprawi, że poczujesz czill? Na zdjęciu duet Foxall

Jedna z elektronicznych scen na Feście to prawdziwy czillowy raj. Przez cały festiwal z głośników na edeńskiej polanie będą sączyły się dźwięki downtempo, house’u czy disco. Wystąpią tam m.in. DJ Tennis, Oliver Koletzki czy Wolicie coś powolnego i orientalnego? Polecamy Foxall, Raidho, Viken Arman, Kosma czy Sainte Vie. A może chcecie bardziej potripować w rytmie kolorowego disco szaleństwa? Wtedy obowiązkowo Marvin Jam, Dj Tennis oraz Filip Sonik B2B Mihvu.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone