Czytasz
Festiwal szacunku i świadomości – nadchodzą Wibracje 5.0

Festiwal szacunku i świadomości – nadchodzą Wibracje 5.0

fot. Janicki Fotografia Wibracje 2021, źródło: Facebook

Festiwal Wibracje wraca z kolejną edycją! Tym razem szykujcie się na nową lokalizację i aż 5 dni muzyki, spotkań, warsztatów i dyskusji! Kto dołączy do grona Wibracjuszy?

Wibracje to największy w Polsce festiwal dotyczący holistycznego, naturalnego dbania o siebie i swoje otoczenie, ekologii, rozwoju i życia w harmonii. Wibracjusze, to osoby wyróżniające się pewną dojrzałością, świadomym stylem życia i otwartością – piszą organizatorzy.

Bo Festiwal Wibracje można z pewnością nazwać „festiwalem wiedzy” czy „festiwalem świadomości”. Specjalnie przygotowany program odnosi się do kwestii takich jak psychologia, ekologia, zdrowy tryb życia czy medycyna naturalna.

Spotykamy się, żeby wzrastać, rozwijać się – nie tylko dla siebie, ale także dla pożytku innych. I to generuje masę zaraźliwej, pozytywnej energii – mówiła w wywiadzie dla Going. odpowiedzialna przedsięwzięcie, Magdalena Ballada.

Pomiędzy 21 a 25 lipca przekonamy się o tym w Giżach, koło Olecka. To właśnie tam, po raz pierwszy w tej lokalizacji, obędzie się kolejna edycja Wibracji, które co roku przyciągają coraz więcej osób.

Nic w tym dziwnego. Zdaje się, że wiedza dotycząca sposobów na radzenie sobie ze stresem, izolacją i powszechną presją w życiu codziennym, nigdy nie była nam tak potrzebna, jak właśnie teraz. Pandemiczne realia dały w kość każdemu. Podupadliśmy zarówno na zdrowiu psychicznym, jak i fizycznym. Czy jest coś, co możemy zrobić, aby lepiej o siebie zadbać? Oczywiście, a Festiwal Wibracje jest świetną okazją, by się tego dowiedzieć.

fot. Kaja Kwaśniewska, Festiwal Wibracje 2020, źródło: Facebook

Na miejscu znajdziemy strefę warsztatową, będziemy mogli posłuchać koncertów, zaopatrzyć się na festiwalowych targach, zażyć relaksu w strefie dla ciała i najeść się do syta pysznym wege jedzonkiem. Ważnym elementem każdej edycji Wibracji są oczywiście wykłady. W tym roku do grona prelegentów został zaproszony m.in. fizyk, psycholog i szaman z Chakasji – Walery Topojew, który będzie opowiadał o relacji między szamanizmem a współczesną nauką. Magda Wdowiak poprowadzi z kolei wykłady o układzie oddechowym oraz zdrowym brzuchu. Oba zagadnienia będą rozważane w świetle tzw. biologii totalnej. Jeśli kogoś interesuje bardziej praktyka niż teoria, zapraszamy na warsztat Katariny Hellström i Maurizio Mazzettiego, którzy zapowiedzieli specjalny pokaz pracy z ciałem, zorientowany na uwalnianie klatki piersiowej. Wyznawców teorii ustawień Berta Hellingera z pewnością ucieszy obecność Marty Duszyńskiej, która skupi się na trudnych relacjach matki z dzieckiem.

Sprawdź też
Festiwal Wibracje, fot. Kaja Kwaśniewska, źródło: Facebook

fot. Kaja Kwaśniewska,
Festiwal Wibracje 20205Rhythms – Tomasz Szymocha– warsztat WytańczTo!, źródło: Facebook

Oprócz tego na miejscu zastaniecie m.in. niezależnie funkcjonującą przestrzeń Wioski Słowiańskiej, gdzie będziecie mogli nauczyć się tradycyjnego haftu czy dowiedzieć się, jak wyglądały dawne sposoby wróżebne u Słowian. Strefa W Gruncie Ruchu to natomiast miejsce, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli zapoznają się z zagadnieniem świadomości ciała w praktyce. Więcej o programie Wibracji przeczytacie tutaj.

Bilety na festiwal kupisz w Going.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone