Czytasz
Festiwalowi headlinerzy, niespodzianki i zajawki nowych albumów. Jak minął nam ten tydzień?

Festiwalowi headlinerzy, niespodzianki i zajawki nowych albumów. Jak minął nam ten tydzień?

Denzel Curry Fest Festival World Wide Warsaw 2020 Going.

Ubiegły tydzień stał pod znakiem festiwalowych ogłoszeń, polskiego rapu (tradycyjnie już) oraz pierwszych razów.

Otwieramy luty z dość sporym rozmachem. Jeśli cały 2020 rok będzie wyglądał tak obficie, to będzie to najlepszy okres od dobrych kilku lat. Licznik newsów i nowości się nie zatrzymuje, a my klasycznie zebraliśmy wszystko w jednym miejscu. Enjoy!

Najważniejsze koncertowe ogłoszenia

Na pierwszy rzut festiwale. Drugiego headlinera ogłosił śląski Fest Festival, a będzie nim nie kto inny, a sam Mark Ronson. Brytyjski producent z amerykańskim paszportem na na swoim koncie współpracę z największymi artystami. Oprócz niego, w Parku Śląskim wystąpią m.in. Alice Glass, Mata czy Taco Hemingway. Mocne ogłoszenie!

Zmieniamy kierunek dość radykalnie i spoglądamy na Hel. A tam pierwsze informacje na temat artystów Salt Wave Festival. Nad morze zawitają Parov Stelar, Ralph Kaminski oraz schafter.

Nie samymi festiwalami człowiek żyje. Na klubowe koncerty do naszego kraju wpadną m.in. Zebra Katz (World Wide Warsaw), Onoe Caponoe, Erika de Casier, Ramirez czy znani i lubiani Hypnotic Brass Ensemble. Mini-trasę po Polsce szykuje rosyjski duet IC3PEAK, a jeśli jesteście fanami psytrance’u to w Krakowie odbędzie się kolejny Egodrop. Szybki rzut oka na sytuację z rodzimymi artystami – kolejne koncerty Rasmentalism oraz wiosenna trasa Tęskno, warto zanotować!

Najciekawsze wideoklipy

Wzięli nas z zaskoczenia i wypuścili do sieci nowy album. Denzel Curry i Kenny Beats zaprezentowali „UNLOCKED” w formie audiowizualnej, czego dowodem jest poniższy klip. Z rzeczy do obowiązkowego sprawdzenia – kolejny znakomity singiel King Krule’a, nowości od Kaytranady i Danny’ego Browna oraz wspomniany wyżej Zebra Katz z kolejną zapowiedzią nadchodzącego albumu.

Polscy artyści również nie próżnowali. Rosalie., Gverilla i Cudowne Lata pokazali nam bardzo różne, ciekawe klipy, w przypadku dwóch pierwszych będące również świeżymi singlami. W tym miejscu warto również wspomnieć o nowych numerach Sokoła i Quebonafide, które prawdopodobnie również doczekają się wizualnych odpowiedników.

Sprawdź też

Kilka koncertów weekendu, na których trzeba być

Obowiązkowo wpadajcie na wydarzenia sygnowane przez Unsound i Nyege Nyege, na którym zagra reprezentacja afrykańskiej sceny klubowej. Gdzie? Warszawa i Kraków. Do tego kolejne koncerty z rapowych tras, ten weekend będzie stał pod znakiem ekipy JWP – Ero oraz Jetlagz , a swoje dwa grosze dorzucą… Dwa Sławy. No i mamy to!

A Wam, jak minął ten czas?


Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone