Czytasz
NIC CIEKAWEGO – filmowe czwartki w klubie SPATiF

NIC CIEKAWEGO – filmowe czwartki w klubie SPATiF

Przez cały wrzesień w warszawskim klubie SPATiF obejrzyjcie pierwsze filmy twórców – te nieopierzone, zawstydzone i szczere.

Filmowe czwartki startują punktualnie o godzinie 20:00, więc bądźcie na czas! Po projekcji zostańcie dłużej, żeby podzielić się uwagami, wypić drinka lub potańczyć. Zapraszają Marianna Zydek (prowadząca) i Szkoła Filmowa w Łodzi. Jak zapowiada twórczyni projektu, nie wiadomo jak będzie, więc przygotujcie się na nic ciekawego. Przyjdźcie zatem z otwartymi głowami, gdyż może czekać Was niejedno zaskoczenie.

Historycznie SPATiF zawsze był blisko związany z kinematografią. Nazwa oznaczała przecież Klub Aktora Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru i Filmu. To tu wieczory i noce spędzała śmietanka towarzyska stolicy i pisały się karty historii polskiego kina, teatru, estrady i literatury. Jeśli interesują Was losy tego wyjątkowego miejsca, możecie poczytać o nich w książce Aleksandry Szarłat “SPATiF. Upajający pozór wolności“, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne. Teraz możecie stać się częścią nowych rozdziałów tego miejsca – wystarczy wpaść na filmowe czwartki, koncert czy kolację.

1 września

1 września obejrzymy “Opus Magnum” w reżyserii Filipa Bojarskiego.

Na strychu w rodzinnym domu Filip znajduje autobiografię swojego prawuja Wacława. Opisuje on w niej tajną organizację konspiracyjną, którą założył w Łodzi podczas II WŚ. Nikt w rodzinie nie wie o jego tajemniczym życiu, co więcej wspomnienia o nim, kłócą się z jego wizerunkiem wyłaniającym się ze stron książki. Reżyser przygotowuję się więc na monodram, żeby przedstawić rodzinie niewiarygodną przeszłość Wacława. Niestety wszystko komplikuje jego słaba pamięć. (źródło: filmpolski.pl)

8 września

filmowe czwartki w spatifie
Plakat filmu “Love Machines”

8 września obejrzymy “Love machines” w reżyserii Michała Materny.

Sprawdź też

Film drogi. Głównym motywem jest tu pogoń za szczęściem oraz demontaż emocjonalnej iluzji. Aleks zabiera w podróż swojego przyjaciela Oskara, żeby pomóc mu uciec z toksycznej relacji. Razem podróżują do amsterdamskiej dzielnicy czerwonych latarni. Czego dowiedzą się o sobie nawzajem?

22 i 29 września

22 września obejrzymy film Michała Chmielewskiego, a 29 września Adeliny Borets. Tytuły poznamy niebawem!

Wieczór na mieście? Sprawdź festiwal koktajli

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone