Czytasz
Fiona Apple, Łona i Webber, Rina Sawayama i inne płytowe premiery, które musicie przesłuchać

Fiona Apple, Łona i Webber, Rina Sawayama i inne płytowe premiery, które musicie przesłuchać

Rina Sawayama Fiona Apple premiery Going. zostań w domu tęskno Łona i Webber

Znowu piątek! To oznacza nic innego, jak świeże muzyczne premiery. W tym trudnym okresie przesiadywania godzinami na kwadracie, polecamy Wam kilka albumów, które właśnie ujrzały światło dzienne.

Piątkowe nowości stały się już tradycją. Co tydzień dostajemy kilkadziesiąt nowych albumów i EP-ek. Z tego worka rozmaitości wybraliśmy dla Was kilka rzeczy w dość odmiennym od siebie klimacie. Będzie czego słuchać, to pewne!

cover fot. Rina Sawayama/FB

Fiona Apple – Fetch the Bolt Cutters

Bezdyskusyjnie najważniejsza i najgłośniejsza wśród dzisiejszych premier. Okrągła 10 na Pitchforku, średnia ocen 4,35 (na ponad 1000 głosujących) na Rate Your Music, same gloryfikujące i wynoszące na piedestał recenzje. Sprawdziliśmy, po pierwszym odsłuchu mamy ochotę na więcej, jest bardzo dobrze, fajnie Fiona, że wróciłaś w takim stylu.

Rina Sawayama – Sawayama

Album Fiony Apple zrobi na pewno najwięcej szumu, ale pod względem muzycznym debiutancki album Riny Sawayamy jest dla nas najważniejszym wydarzeniem. Czego my tu nie mamy – r’n’b rodem z 2003 roku, nu-metal nawiązujący do złotego okresu (hehe) tego gatunku, mega świeże podejście do popu i po prostu znakomicie napisane i zagrane piosenki. Będziemy regularnie wracać.

Pejzaż – Blues

Co prawda, na YouTube album był już dostępny od dłuższego czasu, ale dzisiaj mamy oficjalną premierę Bluesa. Jeśli pokochaliście Ostatni Dzień Lata, pokochacie też drugą płytę Bartosza Kruczyńskiego pod tym pseudonimem. Melancholia, tęsknota, cała masa nawiązań i sampli do polskiej muzyki lat 90. i 00., nieco kontrolowanego kiczu i bangerów dla smutasów. Ładne.

tęskno – tęskno

Podobnie, jak w przypadku Pejzażu, nowa płyta tęskno to rzecz o sporym natężeniu wrażliwości, smutku, ale również nadziei. Kojący album, który z pewnością umili nam kilka domowych wieczorów. Kocyk, herbata, wspomnienie pierwszych miłości i można słuchać. Aha, no i koniecznie sprawdźcie nasz domówkowy wywiad z Joanną Longić!

Łona i Webber – Śpiewnik Domowy

Co tu dużo mówić, panowie Łona i Webber są ekwiwalentem jakości i klasy. Po raz kolejny dostaliśmy świetnie zarapowaną, precyzyjnie wyprodukowaną płytę, z której kilka wersów na pewno wejdzie do mowy potocznej. Pamiętajcie, że już dzisiaj panowie wezmą udział w empikowym cyklu #premieraonline. Odpalajcie FB o 18:00, a do tego czasu katujcie tę EP-kę!

Shabazz Palaces – The Don of Diamond Dreams

Nie ukrywamy, lubimy czasem odlecieć w kosmos, lubimy odpłynąć w nieznane meandry ludzkiej świadomości, lubimy też Ishmaela Butlera. Najnowsza płyta Shabazz Palaces niczego nie odkrywa, ale czy musi? Na The Don of Diamond Dreams znajdziecie kilka konkretnych hiciorów, a międzyplanetarnych opowieści Butlera zawsze słucha się dobrze.

Sprawdź też
Skopzzor

To nie wszystkie dzisiejsze premiery, które Wam polecamy. Jeśli przesłuchacie już wszystkie powyższe albumy, sięgnijcie również po nowe wydawnictwa od Hodge’a, Aleksiego Perali, Oranssi Pazuzu, dsvn czy Buddy’ego.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone