Czytasz
Gdzie iść na wino w Warszawie? 6 najciekawszych miejsc

Gdzie iść na wino w Warszawie? 6 najciekawszych miejsc

Stolica… wina? Najwyraźniej! Najlepsze winebary w Warszawie nie ustępują swoim światowym odpowiednikom – ani selekcją, ani wystrojem.

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie iść na wino w Warszawie (i gdzie zamówić dodatkowo pyszne przekąski!), koniecznie sprawdź nasz subiektywny przewodnik.

Bar Rascal

wino w Warszawie
Wino w Warszawie: Bar Rascal, fot. Karola Balmas

Młodszy brat Rascala z Emilii Plater na dobre rozgościł się przy Moliera. Formuła niezobowiązującego baru, serwującego przepyszne wina naturalne i równie wysmakowane przekąski ze stale zmieniającej się karty, szybko podbiła serca mieszkańców stolicy. Twórcy miejsca szczycą się selekcją 250 samodzielnie sprowadzanych win. Możecie zamawiać je na butelki lub wybierać kieliszki z tych otwartych danego dnia. Miejsca jest dużo (parter + antresola), a latem dodatkowo działa także rozkoszny ogródek. Pro tip: w godzinach przedpołudniowych możecie wpaść tu na smaczne i sycące śniadanie!

Niedziela – Poniedziałek: Zamknięte
Wtorek – Czwartek: 9:00 – 14:30/17:00 – 23:00
Piątek: 10:00 – 14:30/17:00 – 24:00
Sobota: 11:00 – 14:30/17:00 – 24:00
Adres: Moliera 6

RAUSZ

W samym centrum mieści się przytulny winebar RAUSZ. Wystrój i wajb zachęcają do gwarnych posiadówek w towarzystwie wina naturalnego. Częsta rotacja butelek sprawia, że warto zaglądać tu regularnie i próbować coraz to nowych smaków. Właściciele zachęcają też do kupowania na wynos i dzielenia się dobrem z najbliższymi. Jeśli chodzi o menu jedzeniowe to nie ma co szykować się na obfitą ucztę, ale na pewno nie będziecie też głodni. Do szamania jest m.in. deska serów, deska wędlin czy chrupiący chleb z oliwą.

Poniedziałek: zamknięte
Wtorek – Czwartek: 12:00 – 23:00
Piątek – Sobota: 12:00 – 00:00
Niedziela: 12:00 – 22:00
adres: Wilcza 27

Superfly Wine

wino w Warszawie
Wino w Warszawie: Superfly Wine, fot. FB

Część większego gastronomicznego zagłębia na Powiślu. Tuż obok znajdziecie cukiernię Domo Bake, kawiarnię Coffeedesk oraz cały kompleks Elektrowni. Jak podkreślają właściciele miejsca, Super Mucha to przede wszystkim bar z winem w stylu francuskiego bistro. Nie znajdziecie tu kawy, herbaty czy innego alkoholu (nie pytajcie o nie obsługi). Nie ma też stałego menu, a potrawy potrafią zmieniać się z tygodnia na tydzień. Warto zatem często wracać i sprawdzać, co tym razem przygotował dla Was szef kuchni. Pewne jest jedno: będzie pysznie!

Poniedziałek – Wtorek: zamknięte
Środa – Sobota: 18:00 – 23:00
Niedziela: 13:00 – 16:00
Adres: Zajęcza 1A/U1

Grono

Starsi użytkownicy i użytkowniczki internetu mogą pamiętać legendarny serwis społecznościowy o tej nazwie, jednak nie dajcie się zwieść. Chodzi tu o winne grona, których płynnej i sfermentowanej formy możecie kosztować w kameralnej przestrzeni przy Mokotowskiej. Maciupeńki metraż – jedynie 30 m2 – wypełnia selekcja win naturalnych, które można zarówno zakupić w całości w butelce, jak i wypić na miejscu. Profesjonalna obsługa sommelierska gwarantuje, że wewnątrz szkła znajdziecie napój najwyższej jakości. Co ciekawe, na miejscu dostępne są także wybrane książki, poświęcone winnym rozkoszom.

Sprawdź też

Poniedziałek – Czwartek: 14:00 – 22:00
Piątek – sobota: 14:00 – 23:00
Niedziela: zamknięte
Adres: Mokotowska 54

WineTu

Wino w Warszawie: WineTu, fot. FB

W WineTu królują oczywiście wina (około 160 butelek!), ale można wybrać się tutaj ze znajomymi, którzy preferują piwo, cydry czy koktajle. Menu jedzeniowe jest krótkie, ale zawiera popularną barową przekąskę w dwóch wersjach. Deskę wędlin i / lub serów możecie bowiem zamówić w wariancie hiszpańskim i włoskim. Miejsce znajduje się w sercu Starego Żoliborza, a latem wygrywa zielonym, niemalże domowym ogródkiem, pełnym światełek i leżaków.

Poniedziałek – czwartek: 17:00 – 23:00
Piątek: 17:00 – 00:00
Sobota: 12:00 – 00:00
Niedziela: 12:00 – 22:00
adres: Stefana Czarnieckiego 65a

Winem Powiśle

Wino w Warszawie: Winem Powiśle, fot. IG

Historia Winem Powiśle splata ze sobą szlachetny trunek i czarne płyty. Pod tym adresem działał bowiem Asfalt Coffee & Vinyl, który przeniósł się na Mysią 3, gdzie nieco zmienił nazwę i profil działalności – obecnie jest to Asfalt Winyle i Wino. Na miejscu kawiarni powstał natomiast winebar, zbierający najciekawsze butelki, których można kosztować także na kieliszki. W menu znajdziecie też pyszne i zaskakujące przekąski. W ofercie sezonowo przewijają się m.in. koktajlowe kanapeczki, ostrygi, rillettes czy miniaturowe bliny.

Poniedziałek: zamknięte
Wtorek – Czwartek: 17:00 – 22:00
Piątek – Sobota: 17:00 – 00:00
Niedziela: 17:00 – 22:00
adres: Tamka 37

Gdzie po najlepszy bibimbap w Warszawie? To też wiemy!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone