Czytasz
Gwiazdy elektroniki w kolejnym ogłoszeniu Tauron Nowa Muzyka

Gwiazdy elektroniki w kolejnym ogłoszeniu Tauron Nowa Muzyka

Tauron

Po ogłoszeniu Kraftwerk, niemieckiej legendy elektroniki, organizatorzy Tauron Nowa Muzyka prezentują kolejnych artystów. Kto dołączył do zespołu z Düsseldorfu?

Oto dzisiejsze ogłoszenie Tauron Nowa Muzyka 2019:

Apparat live | Yves Tumor | Gaika | Fatima Al Qadiri live | Bjarki AV live | Gus Gus | Lisa Morgenstern | Jazzanova live | The Mouse Outfit | Matthew Dear

Dla Saschy Ringa aka Apparat będzie to powrót na Taurona po 4 latach nieobecności. W 2015 roku muzyk zagrał ze swoim zespołem na otwarcie festiwalu w NOSPRze. Przez ostatni czas, Ring był zaangażowany w projekt Moderat. Obecnie, cała trójka muzyków postawiła na swoje rodzime projekty Modeselektor i Apparat właśnie. Ogromna dawka emocji i pięknych dźwięków gwarantowane!

Dzisiejsze ogłoszenie Tauron Nowa Muzyka to również gratka dla fanów eksperymentalnej elektroniki. Do Katowic przyjadą dwaj reprezentanci Warp Records – Yves Tumor i Gaika. Obaj wydali w 2018 ciepło przyjęte przez krytykę i słuchaczy albumy. Prawdziwym przebojem wdarł się do szerszej świadomości odbiorców Yves Tumor. Wcześniej znany raczej w undergroundzie, dzisiaj na ustach wszystkich. Zaowocowało to współpracą m.in. z Blood Orange. Gaika natomiast potwierdził swoją silną pozycję w dancehallowo-reggaetonowym światku, któremu nie obca futurystyczna elektronika. Basic Volume może nie porywa aż tak, jak poprzednie płyty Brytyjczyka, ale wciąż trzyma wysoki poziom.

Kolejnym wartym uwagi artystą jest bez wątpienia Fatima Al Qadiri. Zaczynała od brytyjskich brzmień w stylu Fade to Mind, obecnie specjalizuje się w eksperymentalnej elektronice z wyraźnymi afrykańskimi i arabskimi wpływami. Jej dwa studyjne albumy ukazały się w kultowym labelu Hyperdub. W jej muzyce nie ma gatunkowych granic, o czym przekonacie się odpalając płytki Shaneera czy Brute. Na TNMK zaprezentuje live, może zatem nowy materiał?

Kto jeszcze wystąpi na przyszłorocznym Tauronie? Doświadczony Matthew Dear, który dość umiejętnie porusza się pomiędzy klubową elektroniką a popem. Będą też stali bywalcy z Gus Gus i Jazzanovy, a całość ogłoszenia dopełnia wokalistka Lisa Morgenstern, techno producent Bjarki ze swoim AV show i brytyjski hip-hop w 9-osobowym wydaniu The Mouse Outfit.

Sprawdź też

Bilety na Tauron Nowa Muzyka 2019 dostępne są w Going.!

 

 

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone