Czytasz
Young Leosia, techno i queer. Tak zapowiada się imprezowe Halloween

Young Leosia, techno i queer. Tak zapowiada się imprezowe Halloween

Instagram Young Leosi

Wyjście na miasto z okazji najstraszniejszego dnia w roku? Nie trzeba nas do tego specjalnie przekonywać. Wybraliśmy dla was sześć imprez, które ukażą różne muzyczne oblicza Halloween. Pora na grozę, szybkość i zabawę w jednym!

Na łamach magazynu Going. MORE podrzucaliśmy już kilka pomysłów na to, jak hucznie pożegnać październik. Sugerowaliśmy wizytę w warszawskich escape roomach i na farmach dyniowych. Przygotowaliśmy też specjalny horoskop dla zodiakar, które chciałyby poznać przyszłość, a jednocześnie trochę się przestraszyć. Teraz kłaniamy się imprezowiczom. Halloween nie musi bowiem zawsze wiązać z maratonem horrorów albo przywoływaniem duchów w domowym zaciszu. Oto propozycje jesiennych hulanek na parkiecie.

Straszne escape roomy w Warszawie.
To idealna opcja na Halloween!

Trick or Beat!

Kiedy: 28 października (piątek)

Gdzie: Hala Stulecia, Wrocław

Tę imprezę zapowiadaliśmy już wcześniej, ale w takich przypadkach zdecydowanie warto się powtarzać. We wrocławskiej Hali Stulecia staną trzy sceny, na których wystąpi ponad 30 artystów z całego świata. Wśród nich: niekwestionowana legenda techno, Jeff Mills, Luke Slater ze swoim projektem Planetary Assault Systems oraz Michael Mayer. Do tego usłyszymy czołówkę rodzimych twórców reprezentujących różne odcienie elektroniki – od tych szybszych aż po łagodniejsze downtempo. Tańcom będą towarzyszyć specjalnie przygotowane na tę okazję wizualizacje. Odświeżamy niedawny set Slatera z wiosennej odsłony festiwalu Awakenings i nastrajamy się na późne opuszczenie parkietu.

Tak Luke Slater prezentował się na wielkanocnej odsłonie festiwalu Awakenings

Już teraz zdobądź bilety na Trick or Beat!

Czeluść Halloween

Kiedy: 29 października (sobota)

Gdzie: Hype Park, Kraków

Dzień później do krakowskiego Hype Parku zaprasza ekipa z Czeluści. Tym razem impreza stoi pod znakiem szybszej elektroniki, wave’u i phonku, w którym zderzają się hip-hop, trap oraz funkowe sample. O kardio na parkiecie zadbają Oldflopp, Sapphyre, 6YNTHMANE, Eargasm God oraz Pine. Za konsoletami stanie także pochodzący z Australii Skeler. Producentowi poza wspomnianymi gatunkami wyjątkowo bliska jest estetyka cyberpunku. Gospodarzy w line-upie wydarzenia reprezentują znani i lubiani Jutrø i Kosa.

Tego możecie spodziewać się po secie Skelera.

Weekend w Krakowie z Czeluścią? Bilety tutaj.

Halloween Latino Night

Kiedy: 31 października (poniedziałek)

Gdzie: Fabryka Lloyda, Bydgoszcz

Z Małopolski przenosimy się na Kujawy. Ale czy aby na pewno? W końcu w Bydgoszczy czeka nas podróż do latynoskich krajów, o którą zadbają włodarze Fabryki Lloyda. W selekcję gorących brzmień tym razem wpleciono nuty grozy oraz strachu. Goście imprezy najpierw będą mogli wziąć udział w lekcji tańca, a następnie – już bez skrępowania i ograniczeń czasowych – zawojować parkiet. Organizatorzy przygotowują specjalne konkursy oraz plebiscyt na najlepsze przebranie. Przekopujemy się przez nasze szafy w akompaniamencie Ricky’ego Martina!

Czy w bydgoskiej Fabryce Lloyda usłyszymy Ricky’ego Martina? Mamy taką nadzieję.

Kraje latynoskie, ale to Bydgoszcz? Już dziś zaplanuj sobie tę wycieczkę!

Halloween: Young Leosia, Kukon | House of Trap

Kiedy: 28 października (piątek)

Gdzie: Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, Warszawa

Dom, w którym naprawdę straszy – tak piszą o miejscu wydarzenia organizatorzy. Jedyne, czego nie będzie można bać się tego wieczoru, to line-up gotowy zaspokoić najwybredniejsze życzenia miłośników polskiego hip-hopu. Gwiazdą wieczoru będzie Kukon, który ma w tym roku dobrą wydawniczą passę. Na jedną nóżkę zaprezentował krążek Rough n’ Gentle, zaś na drugą – mixtape Kukonozaur Mixtape Mood. Poza nim w Warszawie wystąpią m.in. Young Leosia (DJ set), 33Szczepan oraz Kotojeleń. Bądźcie czujni – liczba biletów ze względu na specyfikę lokacji jest ograniczona.

Sprawdź też
Nowy singiel 2020

Kukon w piosence Prawniczka. Czekamy, żeby usłyszeć ją na żywo w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich!

Gotowi na imprezę z Kukonem i Młodą Leokadią? Pozostaje tylko zakupić bilety!

Halloweenowe Show Drag Queen

Kiedy: 31 października (poniedziałek)

Gdzie: Surowiec, Wrocław

Kiedy zapada zmrok, budzą się upiory. To zasada stara jak świat, która szczególnie dobrze sprawdza się w najstraszniejszą noc w roku. – Wszystkie demony i potwory wychodzą z ukrycia i od razu wędrują do Surowca – zdradzają w myśl dobrze znanej reguły organizatorzy show. Już wkrótce przy ul. Ruskiej 46A wystąpią trzy wyjątkowe drag queens: Rita Ute, Demonica Doris i Dekagma Spritz. Gwiazdy wieczoru przypomną o tym, jak przegięty, zmysłowy i różnorodny potrafi być dziś queer. Dodamy tylko, że tej samej nocy w klubie odbędzie się Sposób na Morderstwo. Więcej o równoległej imprezie przeczytacie tu.

Grafika zapowiadająca Halloween Drag Show we wrocławskim Surowcu.

Milion wrażeń, trzy drag queen i jeden bilet. Zdobędziesz go tutaj!

Scena Grozy

Kiedy: 29 października (sobota)

Gdzie: Hala Stulecia, Wrocław

Dzień po tym, gdy przeobrazi się w świątynię elektroniki podczas Trick or Beat!, Hala Stulecia ugości równie wyjątkowe wydarzenie. Goście Sceny Grozy usłyszą blisko 50-osobową Stokłosa Collective Orchestrę pod dyrygenturą Jana Stokłosy. Instrumentaliści będą dzielić scenę z chórem wokalnym oraz zespołem rockowym. Pojawią się także goście specjalni: Łukasz Zagrobelny, śpiewaczka operowa Joanna Freszel oraz Piotr Cugowski. Co tak znakomity i różnorodny skład wziął na tapet? Odpowiedź nietrudno zgadnąć – w programie koncertu znalazły się fragmenty ścieżek dźwiękowych z najgłośniejszych filmów grozy.

Na Scenie Grozy nie powinno zabraknąć kultowego motywu z Pogromców duchów

Złapcie bilety na Scenę Grozy!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone