Czytasz
Hans Zimmer Tribute Show – spotkanie z muzyką legendy

Hans Zimmer Tribute Show – spotkanie z muzyką legendy

Hans Zimmer

Od kilkudziesięciu lat tworzy muzykę do najważniejszych filmowych produkcji. Obsypywany nagrodami, szanowany przez środowisko i uwielbiany przez widzów. Hans Zimmer Tribute Show odbędzie się niebawem w dwóch polskich miastach.

Hans Zimmer to już legendarna postać współczesnej muzyki filmowej. Pracował przy absolutnie topowych produkcjach, takich jak Król Lew (za którego otrzymał Oscara), Interstellar czy Mroczny Rycerz. Przez trzydzieści lat działalności kompozytorskiej stworzył utwory znane i uwielbiane przez kinomaniaków na całym świecie, a najbardziej spektakularny sukces przyniosła mu ścieżka dźwiękowa do przebojowych Piratów z Karaibów. Aktualnie trudno jest znaleźć innego twórcę, mającego na swoim koncie tak zachwycające sukcesy. Tym bardziej ucieszyła nas informacja o możliwości usłyszenia kompozycji Hansa Zimmera na żywo i to na dwóch tribute koncertach!

Jego muzyka stanowi doskonałe dopełnienie tego, co widzimy na ekranie. Pozostaje w widzach na długi czas – podkręca akcję, dodaje dramaturgii, pogłębia smutek lub bawi. Świetną okazją, by obcować z dziełami wizjonera na żywo, będą koncerty zaplanowane na najbliższe miesiące. Polska Orkiestra Radiowa i Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora pojawi się najpierw w Szczecinie. W Netto Arenie to spektakularne widowisko odbędzie się już 17 listopada. Fani twórczości Zimmera, będą mogli usłyszeć oryginalne suity orkiestrowe pochodzące z najważniejszych realizacji i ponownie przenieść się w świat ich ulubionych produkcji filmowych. Drugą taką okazją będzie Koncert Muzyki Filmowej – Hans Zimmer Tribute Show w Krakowie. To widowisko odbędzie się nieco później, bo na początku lutego przyszłego roku. Lepiej już teraz zarezerwujcie sobie ten czas!

Sama myśl o tych kultowych, dramatycznych kompozycjach granych na żywo powoduje u nas ciarki. Jeśli uwielbiacie filmy w jakich pojawiają się dzieła Zimmera – nie możecie tego pominąć. Pierwszy z koncertów odbędzie się już za miesiąc, 17 listopada w Netto Arena w Szczecinie. Kolejne, krakowskie show przypada na 2 lutego przyszłego roku.


Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone