Czytasz
Hiro Kone – kobieca definicja industrialu

Hiro Kone – kobieca definicja industrialu

Hiro Kone

Hiro Kone to multiinstrumentalistka z Nowego Jorku, która porzuciła grę na skrzypcach w szkole muzycznej dla gitary. Swoją muzyczną przygodę rozpoczęła od zespołu punkowego, aby następnie stać się jedną z liderek współczesnej muzyki eksperymentalnej.

Nicky Mao zaczęła tworzyć muzykę jako Hiro Kone w 2011 roku. Jej pierwszy album Love Is The Capital ukazał się za pośrednictwem Geographic North. W zeszłym roku zadebiutowała w Dais Records z płytą Pure Expenditure i tym samym udowodniła swoją mocną pozycję na scenie. Swoje brzmienie kreuje przede wszystkim za pomocą syntezatorów i modularów. Formuje industrialne formy dźwiękowe, dekonstruuje techno, nadaje kompozycjom taneczny rytm. Mimo wszystko, w jej utworach można usłyszeć delikatny kobiecy pierwiastek.

Będziemy mieli okazję usłyszeć tę wyjątkowo dojrzałą artystkę  już w najbliższą sobotę, czyli 25 maja. Wydarzenie jest częścią wiosenno-letniego programu krakowskiego klubu Szpitalna 1. Dodatkowo, razem z Hiro Kone tej nocy wystąpi DJ Szy oraz reprezentanci Radaru: Olivia, Chino i Kinzo Chrome. Gorąco polecamy Wam to wydarzenie!

Bilety dostępne w Going.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone