Czytasz
JĘDRULA ON FIRE 🔥 Czy aktor Tomasz Dedek to największy troll, jakiego zna Twitter?

JĘDRULA ON FIRE 🔥 Czy aktor Tomasz Dedek to największy troll, jakiego zna Twitter?

Jędrula w wersji twitterowej, pijackie kocopoły czy trolling level hard? Wpisy Tomasza Dedka to jedno z najbardziej osobliwych zjawisk na polskim Twitterze.

Tomasz Dedek zawsze miał Rigcz, a jego Twitter to udowadnia. Już jako Jędrula z Rodziny Zastępczej – w stylowym szlafroczku i szklanką whisky w dłoni – był naszym polskim Bigiem Lebowskim w wersji klasa średnia plus. Spokój biednego Jędruli raz po raz burzyli a to jego histrioniczna żona, Alutka, a to irytujący Posterunkowy. Udręczenie i nihilizm w burżujskim wydaniu postaci wykreowanej przez Dedka mocno wyryły się nam w pamięci. Dlatego internet przypomniał sobie o Jędruli i zrobił z niego mema na długo, zanim Tomasz Dedek założył konto na Twitterze.

Liczne memy to dowód, że Jędrula wyrył się także w świadomości Gen Z, w tym Maty – który zatrudnił Dedka do jędrulopodobnej roli w teledysku do Szmaty.

Tomasz Dedek i Twitter – match made in heaven… or hell?

Tomasz Dedek aka Jędrula w uniwersum Wiedźmina

Postać Jędruli była więc ideanym gruntem, by Tomasz Dedek rozpoczął inbiarską działalność w internecie. Aktor założył Twittera w maju 2019 roku i od razu zaznaczył swoją obecność serią dość abstrakcyjnych tweetów.

tomasz dedek

I od tego czasu publikuje równie surrealistyczne treści, dodając do nich iście jędrulową frustrację.

Co wyróżnia jego wpisy? Przede wszystkim wulgarne riposty i abstrakcyjny humor. Aktor, lecąc ze swoim flow, omija znaki interpunkcyjne, nie przejmuje się faktem, że jest osobą publiczną i równo ciśnie wszystkich wokół – zarówno polityków partii rządzącej,

jak i samego siebie.

A innym razem po prostu tradycyjnie wrzuci jakąś pięknie abstrakcyjną obserwację na temat świata:

tomasz dedek twitter

Dosyć często we wpisach Tomasza Dedka pojawia się także wątek alkoholowy:

tomasz dedek twitter

Wobec tego, część jego followersów oraz portale plotkarskie wyrażają niepokój o stan zdrowia aktora (który przebył już ciężki nowotwór) i sugeruje chorobę alkoholową. Czy jego szalone wpisy to tak naprawdę wołanie o pomoc na pijackim rauszu? Nie wiemy i raczej się nie dowiemy. Niemniej, coś mówi mi, że Dedek odstawia majestatyczny trolling i w internecie tworzy po prostu kolejną kreację – równie osobliwą jak ta z Rodziny Zastępczej. Swoją drogą, prywatne wpisy aktora naprawdę brzmią, jakby pisał je serialowy Jędrula, którego chwilę wcześniej wkurwił pan Posterunkowy.

tomasz dedek twitter
A propos innych postaci z Rodziny Zastępczej…

Nawet jeśli jest tak, że Dedek srogo nas trolluje swoimi wpisami, to z jego twitterowej kreacji pobrzmiewa również jego autentyczna część. Ta, która pisze, co chce, bo po prostu ma wyjebane, co inni o nim sądzą… Bo nie da się pisać takich rzeczy i nie narazić swojej aktorskiej reputacji. I co z tego? Komu, jak komu, ale Jędruli Rigczu nie zabierze nic.

Rigczu brakuje za to Dzikiemu Trenerowi

[UPDATE] Tomasz Dedek pozwany przez Mariannę Schreiber

…No chyba, że zrobi to sąd (xD). Wygląda na to, że jeden z ostatnich tweetów Dedka, wyjątkowo obraźliwy nawet jak na niego, przelał czarę goryczy.

tomasz dedek twitter
Tomasz Dedek pozwany

Marianna Schreiber, żona polityka PiS, Łukasza Schreibera i ex-uczestniczka programu Top Model, postanowiła odeprzeć atak Jędruli w następujący sposób:

tomasz dedek twitter
Tomasz Dedek pozwany.

Czy Tomasz Dedek naprawdę zostanie pozwany? Jak zakończy się ta sytuacja? To się okaże, natomiast pewnym jest, że Jędrula już podpalił polskiego Twittera i wyrasta na naczelnego inbiarza 2022 roku.

Tomasz Dedek pozwany – czy dojdzie do rękoczynów?
Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone