Czytasz
Korea i świat. Mogliście nie wiedzieć, że były takie k-popowe współprace

Korea i świat. Mogliście nie wiedzieć, że były takie k-popowe współprace

k-popowe współprace

Zarówno koreańscy, jak i światowi artyści chętnie się ze sobą przecinają. Oto k-popowe współprace!

Co jakiś czas dostajemy miksy różnych stylów muzycznych – i to na szczytach list popularności. W ciągu ostatnich kilku lat powstało naprawdę wiele collabów, które przez swój rozmach nieco szokują, a często mało kto o nich wie. Właśnie dlatego przedstawiamy listę najciekawszych utwór tego typu, byście byli lepiej poinformowani.

Dua Lipa

Zaczynamy od jednej z najpopularniejszych artystek naszych (szeroko pojętych) czasów. W dyskografii Duy znajdziemy bez trudu utwór Kiss & Make Up, który powstał we współpracy z zespołem Blackpink. Oczywiście stał się wielkim hitem. A tak zupełnie na marginesie: kojarzycie Physical? W internecie hula wersja z gościnną zwrotką Hwa Sa z zespołu Mamamoo. Sprawdźcie sobie.

K-popowe współprace

Ed Sheeran

Tak, on też zbił piątkę z koreańskimi idolami. Zaczęło się od utworu Shivers z ostatniego albumu wokalisty. Do dziś oryginał znajduje się na drugim miejscu najpopularniejszych kawałków artysty w serwisie Spotify. Najważniejsze dla tego tekstu jest jednak to, że powstał również remix z raperką Jessi i wokalistką Sunmi.

K-popowe współprace

Bebe Rexha

To stosunkowo niedawna rzecz. Oryginalna wersja pochodzi z drugiego albumu Bebe i jest zarazem współpracą z Travisem Bakerem. Po ponad roku od wydania krążka usłyszeliśmy odświeżony numer. Zwrotka wspomnianego została usunięta, a do utworu dograły się Yeji i Ryujin z zespołu ITZY.

K-popowe współprace

Ava Max

Nie no, musicie ją kojarzyć. Każdy track sygnowany jej ksywą staje się ogromnym hitem i jest grany w polskich stacjach radiowych (aż do znudzenia). My odnotowujemy, że jeden z jej przebojów doczekał się wersji z zespołem NCT127.

K-popowe współprace

Years & Years

To zespół ukochany przez Polaków. Jego drugi album Palo Santo był promowany przez singiel If You’re Over Me. Produkcja doczekała się także wersji z jednym z członków SHINeeKeyem.

Sprawdź też
Muzyka Komercyjna

K-popowe współprace

K-popowe współprace: Blackpink

Przyszedł czas na jeden z najpopularniejszych kobiecych bandów na świecie. W jego repertuarze znajdziemy wiele zagranicznych fragmentów. Na pierwszym albumie zespołu znajdziemy takie nazwiska jak Cardi B w piosence Bet You Wanna czy Selena Gomez w Ice Cream. Zaprosiła też go Lady Gaga przy okazji Chromatiki (dziewczyny są w piosence Sour Candy). Dodatkowo w kawałku SG pojawia się Lisa – i to u boku DJ-a Snake’a, Megan Thee Stallion i Ozuny. Na bogato.

K-popowe współprace

K-popowe współprace: BTS

Uwaga, last but not least! W tym przypadku jest takie zatrzęsienie, że nie wiadomo od czego zacząć. To wręcz dziesiątki współprac. Przez lata w dyskografii zespołu pojawili się muzycy z każdej kategorii. Nicki Minaj, Charli XCX, Halsey, Lil Nas X, Snoop Dogg… To tylko krótki, szybki wyciąg z jego CV.

W solowych projektach też kryją się ciekawostki. Usłyszymy singiel Jina, który rozpoczyna służbę wojskową (o BTS w wojsku przeczytacie tutaj). Utwór został napisany we współpracy z zespołem Coldplay, a Chrisa Martina usłyszymy przy okazji wokali w tle. Warto przypomnieć, że na Music Of The Spheres znajdziemy zaś kawałek My Universe, też tworzony przez obie grupy. To najchętniej odtwarzany utwór z płyty, co nie powinno was dziwić.

K-popowe współprace
Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone