Czytasz
Kaliber 44 łączy siły z Fokusem, Rahimem i GrubSonem. Tak brzmi “Czarny Śląsk”

Kaliber 44 łączy siły z Fokusem, Rahimem i GrubSonem. Tak brzmi “Czarny Śląsk”

Kaliber 44 Czarny Śląsk

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowy koncert, podczas którego Kaliber 44 wraz z gośćmi opowie 30-letnią historię swojego legendarnego składu. Dlatego też w ramach promocji wydarzenia wleciał właśnie nowy utwór Kalibra o tytule Czarny Śląsk z gościnnym udziałem GrubSona, Rahima i Fokusa.

Czarny Śląsk to singiel, którym Kaliber 44 promuje swój wyjątkowy koncert z okazji XX-lecia istnienia składu. Tytuł nie jest przypadkowy – gościnnie udzielili się Rahim, Fokus oraz GrubSon. Legendy śląskiego hip-hopu spotkały się we wspólnym projekcie, żeby oddać hołd śląskiemu odłamowi tej kultury. Produkcją muzyczną z kolei zajął się DJ Eprom.

Kaliber 44 Czarny Śląsk

Połączenie tych talentów można określić więc mianem All-Stars śląskiej sceny rapowej. Ponadto całe przedsięwzięcie to zapowiedź specjalnego koncertu jubileuszowego Kalibra 44, który odbędzie się 16 grudnia w katowickim Spodku.

Łapcie biletu na koncert Kalibra tutaj!

Nikogo nie powinna dziwić obecność tych konkretnych raperów na utworze składającym hołd śląskiemu rapowi. Grubson, to rdzenna legenda śląskiego hip-hopu, jego debiutancki album O.R.S. z 2009 roku osiągnął ogromny sukces w branży i ugruntował jego pozycję w rapie na lata. Raper współpracował z Abradabem, Joką, Fokusem i Rahimem już wiele razy. Jego ikoniczny utwór Na szczycie osiągnął rekordową liczbę 100 milionów wyświetleń na YouTube, stając się pierwszym trackiem rapowym w Polsce z takim sukcesem w historii.

Sprawdź też
Frank Turner

Tym bardziej nie powinna także dziwić obecność Rahima i Fokusa na Czarnym Śląsku. Raperzy z obu składów pojednali się już kilka lat temu. Dodowem był na przykład głośny singiel w wykonaniu całej czwórki o tytule 404, który świetnie się przyjął i robił wrażenie oryginalnym teledyskiem.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone