Czytasz
Legenda brytyjskich osiedli drugim headlinerem TNMK 2020

Legenda brytyjskich osiedli drugim headlinerem TNMK 2020

The Streets TNMK 2020 Tauron bilety w Going. Skalpel

TNMK ogłasza kolejnych artystów, w tym headlinera, który zabierze nas w sentymentalną podróż do początków lat 2000.

Każdy, kto interesował się muzyką wczesnych lat 00. musiał natknąć się na ten kultowy w wielu kręgach zespół. Nie przecierajcie oczu, to nie 2002, a 2020 i do Katowic przyjadą The Streets. Brytyjczycy zostali tym samym drugim headlinerem tegorocznego TNMK.

Charyzmatyczny Mike Skinner dowodził The Streets (przez większość czasu towarzyszył mu Kevin Mark Trail) od początku istnienia zespołu, aż do jego rozpadu w 2011 roku. To również jego decyzją formacja powróciła do życia i koncertowania 6 lat później. Dla wszystkich, którzy załapali się na początki 2stepu i garage’u będzie to wspaniały nostalgiczny trip. Muzycy z Birmingham wystąpią bowiem na głównej scenie festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. To również przyjemny moment dla wszystkich, którzy w 2011 roku z podnieceniem wybierali się na Stadion Legii, gdzie The Streets mieli wystąpić podczas Orange Warsaw Festival i dosłownie w dniu koncertu go odwołali, bo Skinnerowi urodziło się dziecko. No to się doczekaliśmy.

Dla tych, którzy mogą The Streets nie kojarzyć – ten kultowy brytyjski band ma na swoim koncie pięć studyjnych albumów, z czego tak naprawdę pierwsze trzy stanowią kanon i są najważniejszymi momentami w ich dorobku. Rzeczy wydane po “The Hardest Way to Make an Easy Living” nie były już tak powalające. Jeśli zatem mielibyście zaczynać przygodę z Mike’em Skinnerem, odpalcie sobie debiutancki “Original Pirate Material” oraz wybitny sofomor “A Grand Don’t Come For Free”. Nie ma co, The Streets mieli znakomite momenty i byli niesamowicie wpływowym zespołem dla brytyjskiej sceny pierwszej dekady XXI wieku.

Ale dzisiejsze ogłoszenie TNMK to nie tylko headliner, to również dwa polskie akcenty, w które zaangażowany jest Marcin Cichy. Pierwszy – doświadczeni muzycy ze Skalpela wystąpią w Katowicach ze swoim nowym materiałem. Drugi – Low Key, czyli przyjemna elektronika przenikająca się z soulem i synthpopem.

Pamiętajcie, że tegoroczny festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice odbędzie się w dniach 11-14 czerwca w Strefie Kultury. Do tej pory ogłoszeni zostali m.in. Underworld, Cigaretters After Sex, Anna Calvi, Soap & Skin, Acid Arab czy Afrodeutsche.

Bilety na TNMK 2020 złapiecie oczywiście w Going.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone