Czytasz
Muzyczne święto na Lotnisku Bemowo część 2: JIMEK i goście

Muzyczne święto na Lotnisku Bemowo część 2: JIMEK i goście

historia polskiego hip hopu

Historyczne wydarzenie celebrujące bogaty dorobek polskich raperów i kultury hip-hop coraz bliżej. Gotowi na usłyszenie ukochanych kawałków z młodości w wersji symfonicznej?

To złota era dla polskiego rapu. Nowe twarze cieszą się sukcesami o nieziemskiej skali. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie ciężka praca ich poprzedników. JIMEK docenia jednych i drugich dlatego szykuje wielkie podsumowanie Historii Polskiego Hip-Hopu.

historia polskiego hip hopu

JIMEK I GOŚCIE: HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU

Od początku kariery ciągnęło go do rapu. I poniekąd to właśnie tej fascynacji zawdzięcza największy przełom w swojej karierze. Historię o remixie utworu Beyoncé zna już chyba każdy, ale nie sposób o niej nie wspomnieć wspominająć o dokonaniach Radzimira Dębskiego. Tak samo jak o legendarnym już koncercie symfonicznym, w ramach którego zebrani mogli usłyszeć jego interpretacje największych klasyków zagranicznego rapu w tym utwory Kendricka Lamara, Tupaca, A Tribe Called Quest, Jaya-Z czy 50 Centa.

Oczywiście, JIMEK tworzył także symfoniczny grunt pod wokale polskich raperów. We współpracy z Miuoshem NOSPR zrealizował w 2015 projekt JIMEK X MIUOSH X NOSPR. Wykonanie okazało się być totalnym hitem. Nagranie z tego wyjątkowego koncertu w rozeszło się w rekordowej liczbie.

JIMEK

JIMEK i goście: HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU to kolejny krok w kierunku celebrowania rapowej kultury. Zakrojony na szeroką skalę event ma na celu ukazanie rozwoju najbardziej popularnego obecnie gatunku muzycznego. 70-osobowa orkiestra i wyjątkowi goście reprezentujący młodą gwardię i weteranów sceny zadbają, by muzyczna jakość stała na najwyższym poziomie. Każda z formacji i każdy z artystów przedstawi swoje największe hity w nieznanych dotąd aranżacjach. Filmiki z prób dały nam niewielki przedsmak tego, czego możemy się spodziewać.

Finalny efekt będzie jednak zaskoczeniem. Przyjemnością będzie nie tylko usłyszeć kawałki, które schodziły z rotacji na naszych walkmanach i discmanach, ale również przekonać się, w którym muzyczny kierunku JIMEK postanowił je poprowadzić. To nie pierwszy raz w historii, kiedy promujemy dane wydarzenie mówiąc, że będzie niepowtarzalne i niezapomniane, ale tym razem skala tego przekracza wszelkie oczekiwania. Zaufajcie, wiemy, o czym mówimy.

Sprawdź też
kabe king kong

Muzyka pokarmem dla duszy, a co dla ciała?

Zastanawiacie się pewnie nad różnorodnością pozamuzycznych atrakcji w trakcie koncertu Historia Polskiego Hip-Hopu. Mamy dobre wieści! Na miejscu czekać będzie na Was nie tylko szereg food trucków, które imponują swoimi wyszukanymi potrawami inspirowanymi kuchnią z całego świata. Żarcie Na Kółkach to marka, która zdążyła wyrobić sobie renomę oferując jakościowe i niepowtarzalne dania na myśl, o których cieknie ślinka. Dodatkowo, znajdzie się też ekskluzywna strefa dla osób dorosłych, gdzie ci będą mogli skosztować drinków i napojów alkoholowych m. in. na bazie Ballantine’s. Jest na co czekać!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone