Czytasz
To nie żart: Mata z przemówieniem w ONZ na temat legalizacji marihuany!

To nie żart: Mata z przemówieniem w ONZ na temat legalizacji marihuany!

Mata zjawił się w ONZ z misją. Na Instagrama Fundacji 420 wleciały materiały relacjonujące pobyt rapera w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych. Tematem przewodnim była kwestia legalności marihuany.

Mata zjawił się na szczycie ONZ w Wiedniu, gdzie zawierał głos w wielu sympozjach i spotkaniach. Opowiadał między innymi o swoich doświadczeniach z posiadaniem niewielkich ilości marihuany w Polsce. Mówił o jego sławnych zatrzymaniach przez policję. Podzielił się również swoją perspektywą na problemy związane z tą używką w naszym kraju.

Ponadto, jak dowiadujemy się z Instagrama Fundacji420, zwieńczeniem wizyty był wywiad Maty z przedstawicielem telewizji Drug Reporter, której głównym celem jest szerzenie informacji na temat reform polityki narkotykowej. Co więcej, podczas trwania wydarzenia Mata i jego kompan brali udział w wielu panelach, których dyskusja toczyła się wokół polityki narkotykowej i perspektyw regulacji rynku konopnego w poszczególnych krajach. Panowie skonfrontowali się z przedstawicielami na przykład Portugalii czy Urugwaju.

Mata od niemal początku swojej kariery bardzo często porusza problem wysokich kar za posiadanie niewielkich ilości marihuany w Polsce. W zeszłym roku założył Fundację 420, która ma za zadanie walkę o legalizację lub depenalizację marihuany w Polsce. To jednak nie koniec jego działań w tym zakresie.

Sprawdź też
Sokół

Jak sam podkreśla, zdaje sobie sprawę ze szkodliwości nadużywania marihuany. Co więcej, Mata aktywnie wspiera charytatywnie organizacje pomagające osobom uzależnionym. Ostatnio przekazał na przykład 420 tysięcy złotych na rzecz organizacji MONAR. Raper wielokrotnie poruszał już kwestie problemów prawnych związanych z marihuaną w swoich utworach. Teraz, jak widać, zamierza podejść do sprawy z nieco poważniejszej strony.

Mata w ONZ

Czytaj więcej o Macie

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone