Czytasz
To już? Millennium Docs Against Gravity świętuje osiemnastkę!

To już? Millennium Docs Against Gravity świętuje osiemnastkę!

mat. promocyjne MDAG

Festiwal filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity jest już tak istotną częścią kulturalnego kalendarza w Polsce, że nie wyobrażamy sobie wiosny bez tego wydarzenia. Jak będzie wyglądać tegoroczna edycja?

Ten rok jest szczególnie wyjątkowy dla Millennium Docs Against Gravity nie tylko ze względu na szalejącą pandemię i wynikające z tego powodu zmiany w organizacji imprezy, ale także przez osiemnastą edycję festiwalu. Osiągnięcie pełnoletności będziemy mogli świętować w siedmiu polskich miastach, zarówno w kinach jak i online. Ruszyła właśnie sprzedaż karnetów.

Między 21 a 30 maja odbędą się pokazy w kinach, oczywiście przy zachowaniu wszelkich norm sanitarnych oraz zasad bezpieczeństwa. Warszawa, Bydgoszcz, Lublin, Gdynia, Katowice, Poznań, Wrocław – to w tych miastach będzie istniała możliwość załapania się na seanse „w realu”. Natomiast przez prawie cały czerwiec odbywać się będzie internetowa część imprezy. W niej poza filmami, czekać nas będą jak zwykle merytoryczne dyskusje i spotkania z gośćmi. Warto zaznaczyć, że czekają nas także zupełnie nowe sekcje, a wśród nich Alfabet Protestu, w ramach której zaprezentowane zostaną produkcje, pokazujące ludzi aktywnie walczących o lepszą przyszłość.

W tym roku, ponownie jak w latach ubiegłych na pewno nie przegapimy Millennium Docs Against Gravity.

Karnety na wydarzenie złapiecie w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone