Czytasz
Mela Koteluk, Kwadrofonik i Baczyński – rusza wyjątkowa trasa

Mela Koteluk, Kwadrofonik i Baczyński – rusza wyjątkowa trasa

Mela Koteluk i zespół Kwadrofonik, fot. Ksawery Zamoyski, mat. promocyjne

Mela Koteluk powraca z trasą koncertową. Artystka wystąpi wraz z zespołem Kwadrofonik, z którym niedawno wydała płytę poświęconą poecie Krzysztofowi Baczyńskiemu. Razem odwiedzą aż 8 polskich miast!

Mela Koteluk zaczynała m.in. w chórkach Gaby Kulki. Jednak już wtedy wiadomo było, że spełni się w karierze solowej. I mimo, że na swoim koncie Koteluk ma już trzy solowe albumy, nadal często współpracuje z różnymi artystami i artystkami. Przykładem jest chociażby udział w projekcie Męskie Granie, w ramach którego występowała m.in. z Fiszem czy Smolikiem, a także wcześniejsza kolaboracja z Czesławem Mozilem, z którym nagrała utwór Pieśń o szczęściu. Kawałek promował film Baczyński w reżyserii Kordiana Piwowarskiego.

Parę lat później temat polskiego poety wraca w twórczości piosenkarki. Tak samo jak kolejna muzyczna współpraca. Tym razem Mela Koteluk nagrała album wraz z zespołem Kwadrofonik. Płyta Astronomia poety. Baczyński wydana lipcu zeszłego roku ukazała się z okazji 76. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego. Wokalistka wraz z zespołem wyruszają w trasę promująca nowy materiał.

Od samego początku przyświecała nam intencja, by pokazać Baczyńskiego jako pacyfistę i mistyka, człowieka zakochanego w życiu. Zdołaliśmy odtworzyć czyste i jasne oblicze Krzysztofa oraz zwrócić uwagę na niezwykłą wrażliwość i uniwersalność jego twórczości. Zdaje się, że jego błyskotliwe spostrzeżenia na temat świata i ludzi wynikały bardziej z wybitnego zmysłu obserwacji i intuicji niż z doświadczenia życiowego, które zostało tak wcześnie przerwane

mówią artyści.

Wrażliwość poety zostaje aktualizowana, wrzucona w nowy kontekst – również proekologiczny. Świadczą o tym wypuszczone zaledwie 3 miesiące temu Drzewa. To drugi singiel z albumu Astronomia poety. Baczyński. Klimatyczny teledysk do kawałka kręcono w Puszczy Karpackiej, gdzie masowej wycince poddane są jedne z największych drzew w tamtym rejonie. Klip w reżyserii Andrzeja Stepouoisa ma zwracać uwagę na ogólny problem wycinki i zachęcać do wspierania organizacji, które sprzeciwiają się pustoszeniu lasów: m.in. Inicjatywę Dzikie Karpaty, Wilczyce, Obóz Dla Puszczy oraz Fundację Dziedzictwo Przyrodnicze.

Sprawdź też

Niedługo te i inne utwory usłyszymy na żywo w ramach zapowiedzianej trasy koncertowej. Mela Koteluk i Kwadrofonik wystąpią we Wrocławiu, Bydgoszczy, Lublinie, Rybniku, Łodzi, Gdańsku, Krakowie i Rzeszowie.

Bilety na trasę złapiecie w Going.!

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone