Czytasz
Możecie kupić klawisze Quebonafide. Pieniądze pójdą na WOŚP!

Możecie kupić klawisze Quebonafide. Pieniądze pójdą na WOŚP!

Quebonafide klawisze

Oto istna gratka dla kolekcjonerów interesujących się pewnym raperem z Ciechanowa. Do zdobycia są klawisze Quebonafide, które były wykorzystywane podczas jego trasy.

Quebonafide wystawił na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rzecz, na której grał podczas swojej ostatniej minitrasy. W zeszłym roku duet artystyczny tworzony przez Patryka MTS i Jakuba Grabowskiego, raperów znanych szerzej jako Kizo i Quebo, zrealizował trasę koncertową pod nazwą Disco Polo Tour. W trakcie występów Grabowski nie tylko rapował, ale także grał na wspomnianych klawiszach. Teraz ten wyjątkowy artefakt można kupić za niespełna dwa tysiące złotych.

Klawisze Quebonafide

Aukcja prezentuje kultowe klawisze Casio, model CA-100, używane przez Jakuba Grabowskiego w czasie trasy Disco Polo Tour 2023. Instrument jest w pełni sprawny i umożliwia wykonanie utworów takich jak na przykład Crazy Frog czy Różowa Pantera. Do klawiszy dołączono statyw w kształcie litery X. Dochód z aukcji zostanie przekazany na 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Co więcej, to nie pierwszy raz, kiedy fani byli świadkami gry na klawiszach przez Quebo. Na swojej ostatniej w trasie, Romantic Psycho Experience, jeszcze w swoim głównym wcieleniu, Que miał segment, w którym grał na klawiszach, by moment później rzucić się w tłum, grając Madagaskar.

Raper wciąż pozostaje na artystycznej emeryturze, choć od czasu przewija się w rozmaitych inicjatywach. Zaraz przed świętami zagrał na przykład w charytatywnym meczu wraz ze swoim zespołem piłkarskim LKS Tajfun. Jego drużyna zmierzyła się ze składem Mazura Radzymin, któremu przewodził z kolei Mata. Sparing był transmitowany na Twitchu, a cała kwota zebrana podczas trwania spotkania została przekazana na cele charytatywne. Szerzej napisaliśmy o tym tutaj.

Sprawdź też
Bonus RPK

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone