Czytasz
Nadmorskie festiwale, czyli bryza, słońce i topowa muzyczka

Nadmorskie festiwale, czyli bryza, słońce i topowa muzyczka

nadmorskie festiwale

Lato trwa, a nic nie daje takiej ulgi w upały jak morska bryza. Dla tych, którzy promieniami słońca delektują się najlepiej przy muzyce przygotowaliśmy specjalną listę.

Sun Festival

nadmorskie festiwale

Nie ma w tym roku w Polsce mocniejszego rapowego line-upu niż ten zbudowany przez Sun Festival. Wielkie międzynarodowe gwiazdy i śmietanka polskiej sceny? Sun Festival przywitał się z polską publiką naprawdę mocnym uderzeniem. Szczególną uwagę zwraca obecność The Game’a. Weteran rapu z zachodniego wybrzeża USA to artysta mający na koncie niezliczoną liczbę klasyków. Zasłynął nie tylko kultowym Hate It Or Love It nagranym wspólnie z 50 Centem, ale też How We Do czy The City z legendarną już zwrotką Kendricka Lamara. The Game jest również na ostatniej prostej przed wypuszczeniem swojego kolejnego albumu, co dodatkowo podkręca atrakcyjność jego występu. Czy w Kołobrzegu usłyszymy jego najnowsze kawałki? Wszystko na to wskazuje.

Sun Festival to jednak nie tylko zagraniczne gwiazdy. Organizatorzy dopełnili potężny zestaw headlinerów nie mniej imponującym składem polskich raperów. Wśród nich znaleźli się choćby Taco Hemingway i Quebonafide. Pierwszy z nich przypomniał swoją niedawną trasą koncertową, że przerwa w żaden sposób mu nie przeszkodziła. Drugi z kolei zagra być może jeden z ostatnich koncertów w karierze w związku z zakończeniem rapowej działalności. Poza wspomnianymi w line-upie znajdziemy także znanych i lubianych weteranów sceny takich jak Tede, Pezet, Sokół czy Borixon.

Łapcie ostatnie bilety na Sun Festival

Wisłoujście

nadmorskie festiwale
Nadmorskie festiwale

Wisłoujście usytuowane jest w monumentalnym forcie przy porcie gdańskim. Wyjątkowa lokalizacja i niepowtarzalna selekcja artystów sprawiają, że jest to prawdziwe święto muzyki elektronicznej. Twierdza Wisłoujście to niezwykła, zabytkowa fortyfikacja, której sercem jest najstarsza latarnia morska na polskim wybrzeżu. U jej stóp mieści się Twierdza – jedna z festiwalowych scen. Rozbrzmiewają tam dźwięki muzyki techno, która stanowi istotną część Wisłoujścia.

Popularne techenko dostarczają m.in. Błażej Malinowski, Aksamit, An on Bast, Manoid czy Naked Relaxing. Techno to nie wszystko. Na festiwalu nie brakuje również lżejszych brzmień – głównie downtempo i house – które reprezentują Foxall, Ikarvs, Raidho czy Sassafras Tree. Jest też oczywiście złote disco dostarczane przez Holiday 80, Filip Sonik & Mihvu czy K.O.D. Wisłoujście poza muzycznymi wrażenie oferuje możliwość zaszycia się w lesie, czillu wśród hamaków, wszamania pysznych dań w strefie gastro i po prostu posiedzenia nad fosą, obserwując słynne żurawie gdańskiej stoczni.

Wisłoujście to jedyny w swoim rodzaju festiwal z muzyką elektroniczną

Love Ustka Festival

nadmorskie festiwale
Nadmorskie festiwale

Reprezentacja nadmorskich festiwali jest tak liczna, że możecie wybrać konretną część wybrzeża, którą chcecie odwiedzić. Love Ustka Festival to propozycja dla tych, którzy preferują okolice Słupska i centralną część bałtyckiej linii brzegowej. W ramach wydarzenia na scenie ujrzymy najpopularniejszą w ostatnim czasie wokalistkę na polskiej scenie – sanah. Poza królową dram do Ustki uda się także bryska czy Dawid Kwiatkowski. Nie zabraknie również mocniejszych, elektronicznych brzmień, które świetnie sprawdzą się na nadmorskiej plaży. Dzięki C-BooL czy Tribbs publika z pewnością nie będzie w stanie ustać w miejscu.

Odwiedź Ustkę między 19 a 20 sierpnia

Hippieza Mielno Festival

hippieza
Nadmorskie festiwale

Mielno jest już legendarną wakacyjną destynacją. Nie wszyscy wiedzą jednak, że w tym roku warto się tam wybrać z zupełnie innego niż zazwyczaj powodu. Hippieza Festiwal to nowy event na mapie Polski. Inspiracją to stworzenia tego wydarzenia był Ogólnopolski Zlot Hipisów. To właśnie z tego powodu na Hippieza czekają na Was niesamowite atrakcje. Zajęcia z yogi i medytacji, czy targi vintage, spotkania z ciekawymi osobistościami, a nawet masaże, którym wtórują dźwięki gongów, czy mis tybetańskich. Co więcej: w piątek i sobotę posiadacze biletów bawią się na specjalnym afterparty, w stylu Silent Disco.

Sprawdź też
Relacja z SBM FFestivalu

Wyjątkowo atrakcyjne jest również sam lineup. To prawdziwa mieszanka gatunków oraz najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów i artystek. Kayah, Nosowska, Sidney Polak czy Wanda i Banda zadbają, by starsi słuchacze nie czuli się zagubieni wśród nowych trendów. Nie mają na co narzekać również miłośnicy popu: Mery Spolsky, boska, Kuba Karaś, Igo czy Ralph Kamiński zadbają o jakościowe hity. Rap? Oczywiście, że jest. Tymek, PRO8L3M czy Fisz wyjaśniają temat. Widzicie? Hippieza ma wszystko, czego dusza zapragnie.

Hippieza Mielno Festival odbędzie się między 4 a 6 sierpnia

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone