Czytasz
Kinny Zimmer jak harcerz i kolczasty OKI – najbardziej odjechane stylówy raperów

Kinny Zimmer jak harcerz i kolczasty OKI – najbardziej odjechane stylówy raperów

Kto jest najciekawiej ubraną osobą w polskim rapie?

Raperzy i ubrania to temat rzeka. Szczególnie, że czasy, gdy jedyną słuszną stylówą dla rapera były spodnie typu baggy i bluza z kapturem, dawno minęły. Choć workowy krój czasy świetności ma raczej za sobą (chociaż kto wie, czy to się nie zmieni za parę lat, patrząc na to, z jaką prędkością wraca moda kolejnych dekad), to wciąż kojarzy się z hip-hopem i ma swoich wyznawców.

kinni zimmer

Niemniej, ostatnie lata w rapie to nie tylko muzyczne otwarcie na mainstream czy inne gatunkowe mariaże, ale również modę, która niewiele ma wspólnego z typowym ulicznym lookiem. Kto z polskich raperów i raperek najodważniej eksperymentuje z ciuchami? Kto nie boi się kolorów? Komu flex wyj*bało poza skalę? Mamy naszych faworytów.

Schafter

schafter
Raperzy i ubrania

Styl Schaftera bazuje w dużej mierze na nostalgii. Czasy Windowsa 97 i gierek na Playstation 2 mocno inspirują artystę, co widać w jego teledyskach, jak i ciuchach. Sporo w nim przetworzonego vaporwave’u, lumpeksowych skarbów, szeleszczących kurtek i charakterystycznych sportowych akcentów.

…No i oczywiście charakterystycznej schafterowej fryzury. Schafter odnalazł swoje modowe miejsce gdzieś pomiędzy końcówką fazy na najntisowe, neonowe szelesty z lumpeksów i y2k w postaci np. double sleeve’a, którego triumfalny powrót do mody przewidział jako jeden z pierwszych.

Raperzy i ubrania

Ale nie samymi bluzami i kurtkami rodem z ciucholandu Schafter żyje. Równie dobrze wypada w wersji classy, chętnie wskakując w oryginalne marynarki.

Chcesz mieć kurtkę jak Schafter? Sprawdź nasze rankingi ciucholandów

Żabson / Amfisbena

Raperzy i ubrania

Żabson to niekwestionowana ikona mody w polskim rapie i pisaliśmy o tym już parę ładnych lat temu.

Na naszym podwórku raczej trudno znaleźć kogokolwiek bardziej kojarzonego z modą niż Żabson. Wystarczy wspomnieć, że dopiero co spoglądał na nas z billboardów Adidasa, a chwilę wcześniej został wysłany przez Vitkaca na mediolański Fashion Week (…). Ubrania od designerów, daddy shoes i łańcuchy na nogi za cztery kafle. Mniej więcej tak prezentuje się wizerunek rapera z Opoczna. Żabson wielokrotnie mówił, że w sumie niezależnie od środowiska w jakim się obracał, od zawsze był modowym freakiem. 

Żabson – fashion victim czy czołowy trendsetter w Polsce? Going. MORE / Igor Kozak

Równie bezprecedensowa rzecz wydarzyła się przy okazji jego nowego projektu z Young Igim, Amfisbena. Raperzy przeobrazili się w połączenie kolczastych stworów i superbohaterów, kreując unikalną identyfikację wizualną duetu. To się nazywa total look.

Sprawdź też
WBW

Raperzy i ubrania

Posłuchaj Żabsona w to lato

OKI

Trochę pimp, trochę rejwer – zgadnij kto to. Skoro jesteśmy przy Young Igim oraz kolcach, nie możemy pominąć oczywiście OKIego. Od fryzury, przy której Denzel się chowa, aż po kolorowe futra i biżuterię, wszystko w dobrym guście i wszystko na niebiesko…
I’m blue, Da ba dee da ba – mógłby rzecz OKI.

Projekt 447 zagości w Twoim mieście w czerwcu – bilety

Kinny Zimmer

kinni zimmer
Raperzy i ubrania

Letniskowa czapeczka i harcerska chusta dla rapera? W teorii brzmi jak szaleństwo, ale młody raper uczynił z tych atrybutów esencję swojej stylówy. Decydując się na taki ruch, pokazał zarazem, że nie boi się eksperymentować ze swoim wizerunkiem. Zamiast napinki – dystans. Kinny Zimmer to wyjątkowe letniskowo-rapowe uniwersum, więc wbijajcie do niego jak do namiotu w chłodny sierpniowy wieczór.

Young Leosia

Kolor różowy przez następne 100 lat będzie się kojarzył tylko z nią. To już jedno z dokonań Leokadii na wizualnym polu. Ale sam róż nie wystarczy – trzeba umieć go dopasować. A to Young Leosia opanowała do perfekcji.

Modowy potencjał artystki dostrzegły już takie marki, jak Sprandi, tworząc wspólnie z nią kolekcję butów.

kinni zimmer
Raperzy i ubrania

Wywiad z Young Leosią

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone