Czytasz
Najlepsze jagodzianki, które nie są droższe niż 5,80 zł

Najlepsze jagodzianki, które nie są droższe niż 5,80 zł

Jagodzianki to obecnie jeden z najgorętszych tematów. Specjalnie dla Was nasza ekipa redakcyjna przetestowała wypieki z pobliskich piekarni. Ich ceny wahają się od 2,40 do 5,80 zł. Które z nich podbiły nasze serca, a które okazały się kitem?

Najlepsze jagodzianki to zdecydowanie te, które mają w sobie dużo jagód. Fajnie, kiedy dobrze komponują się z ciastem i kiedy kruszonka, lukier czy posypka nie dominują smaku owoców. Wiemy, że ceny drożdżowych przysmaków potrafią dochodzić aż do 25 zł i że nie wszyscy są gotowi na tego typu poświęcenia. Nieco na przekór postanowiliśmy przetestować wyroby, których cena nie przekracza 10 zł.

Piekarnia Putka

jagodzianki

Pozycja, którą najlepiej określa słowo “solidna”. Jest ok jak na coś, co jest tanie i łatwo dostępne. Można kupić przychodząc po kanapki czy chleb. Nie będziemy o niej śnić, ale nie żywimy do niej urazy. Cena: 4 zł 25 groszy (podobno nieco droższe są w “ekskluzywnych” filiach Putki).

Piekarnia Grzybki

Grzybki podzieliły naszych redakcyjnych recenzentów. Przemek ocenia jagodziankę jako “nie za słodką i dosyć chrupką”, a Maja chrupkość interpretuje jako “trochę sucha”. Spór rozsądza Patryk krótkim: “kozak”. Cena za dużą to 5 zł i 80 groszy, a przy wersji mini płacimy w opcji “na wagę” – 6 zł za każde 100 gramów jagodowej przygody.

Piekarnia Gorąco Polecam

jagodzianki

Jagodzianka typu pyszna i słodka. Bardzo słodka. Nadzienie przypomina dżem, do tego lukrowa polewa i delikatne drożdżowe ciasto. Jeśli od swojego wypieku oczekujecie cukrowego zapomnienia – pędem do Gorąco Polecam. Cena to ok. 5 zł.

Galeria Wypieków Lubaszka

Jagodzianka z Galerii Wypieków Lubaszki to koszt 4 zł i 15 groszy. Niestety, nie zdobyła szerszego uznania w naszym zespole redakcyjnym. Ciasto przypominało bardziej chlebek niż drożdżówkę, całość była mocno sucha, a i jagód w środku nie znaleźliśmy zbyt wiele.

Sprawdź też

Piekarnia Oskroba

jagodzianki

Czas ma test mini-jagodzianki z Oskroby. To młodsza siostra większej opcji, która w naszej piekarni była chwilowo wyprzedana. Czy się dziwimy tej sytuacji? Zupełnie nie, bo to jeden z najsmaczniejszych wypieków w naszym zestawieniu. Waniliowe, niezbyt słodkie ciasto, miękka drożdżowość i smaczne jagody (chociaż mogłoby ich być nieco więcej). Jak za swoją cenę – mini to 2 zł 40 groszy, duża to 4 zł i 60 groszy – to hit.

Cukiernia przy Dickensa

jagodzianki

Ożywione rozmowy jurorów i jurorek zostały przerwane wkroczeniem Michała, który przyniósł do redakcji dodatkową paczkę wypieków. Pisaliście o Dickery, więc do zestawienia musicie wrzucić też jagodzianki z Dickensa – stwierdził. Werdykt: delikatne, dobrze wyważone w smaku ciasto, całkiem spora ilość jagód, prze(!)pyszna kruszonka. W swojej kategorii cenowej (5 zł) na pewno warte grzechu.

Przeczytane? To teraz chodźcie do “Piekarenki”

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone