Czytasz
Nie tylko Quebonafide – przypominamy równie ikoniczne metamorfozy

Nie tylko Quebonafide – przypominamy równie ikoniczne metamorfozy

Quebo, Justin Timberlake, Gucci Mane

Quebonafide, jeden z najbardziej ekstrawaganckich raperów w Polsce, powrócił do swoich wizerunkowych korzeni.”Pozbył się” tatuaży, zapomniał odkleić naklejkę z okularów korekcyjnych, a podczas ważniejszych wyjść wciąż ma tę samą stylówkę, do której dorzuca jedynie marynarę.

Kuba chyba jeszcze nigdy nie klikał się tak dobrze, a społeczeństwo standardowo podzieliło się na dwa obozy – sprzyjających tej przemianie oraz hejtujących go za zbyt głębokie wejście w rolę i niepotrzebny teatrzyk. Bez względu na to, w którym obozie jesteście, musicie jednak przyznać – to działa.

Bilety na trasę Quebonafide Romantic Psycho Experience kupicie w Going. od 28 lutego!

Korzystając z tej okazji, przypomnijmy sobie największe metamorfozy, jakie przechodzili polscy artyści i światowe gwiazdy. Część z nich trwała latami, część wydarzyła się zaledwie w ciągu jednej burzliwej nocy. Niektóre przyjęły się doskonale, a po niektórych nie ma już śladu. Ważne info: większość z nich nie była PR-ową zagrywką, a świadomym (chyba), celowym działaniem. Czyli totalnie na serio.

Popek: “Z tęsknoty za krajem zacząłem ciąć mordę”

Popek, Quebo Romantic Psycho

Cóż, to przypadek dość skrajny i zdecydowanie nie polecamy robić tego w domu, ani nigdzie indziej. Kiedy Paweł Mikołajuw aka Popek, mieszkał jeszcze w Polsce, wyglądał jak przeciętny facet z blokowiska. Wszystko zmieniło się po jego wyjeździe do Wielkiej Brytanii – zęby pokryły się złotem, twarz skaryfikacjami, a gałki oczne tatuażami. Metamorfoza jaką przeszedł Król Albanii sprawiła, że nie da się go już pomylić z nikim innym (podobnie jak jego dokonań artystycznych). Najświeższym dowodem na to jest reportaż “The World’s Wildest Rapper” przygotowany przez portal Noisey.Po latach raper przyznał, że jego metamorfoza spowodowana była tęsknotą za ojczyzną, która w połączeniu z depresyjną, brytyjską pogodą skończyła się drastycznymi zmianami w jego wyglądzie. Hm.

Co słychać w polskim rapie? Chodź z nami na koncerty!

Miley “Whats’s good” Cyrus

Gwiazda pop ma na swoim koncie już kilka głośnych “przemian”. W 2013 roku z pompą i na dobre odcięła się od swojego dotychczasowego wizerunku przesłodzonej, nastoletniej gwiazdy Disneya. Jej występ na gali VMA wzbudził wielkie kontrowersje i chyba śmiało możemy przyznać, że w tej kwestii Miley jest jedną z pionierek. Ścięcie włosów, epatująca nagość, blanty giganty, twerki i obrazoburcze wystawianie języka – typowa Miley Cyrus w tamtym okresie. Z jednej strony, patrzymy na to z delikatnymi ciarami żenady, ale z drugiej – doceniamy odwagę. Poza tym dochodzi kwestia backgroundu opisywanych przemian – rozstanie z wieloletnim partnerem, Liamem Hemsworthem. Powrót do tamtych wydarzeń pozwala zauważyć, jak bardzo zmieniliśmy się jako społeczeństwo – kogo w 2020 roku taki występ czy teledysk do “Wrecking Ball” jeszcze szokuje? No właśnie.

Justin Timberlake

Żółty makaron na głowie, jeansowy garnitur dopasowany do sukni Britney Spears i cała masa podobnych wariacji sprawiła, że Justin Timberlake traktowany jest jako ikona mody wczesnych lat dwutysięcznych. Czapeczki, okulary pilotki i workowate spodnie pojawiły się nieco później, by ostatecznie przejść do lamusa w 2006 roku – właśnie wtedy wokalista całkowicie odświeżył swój image. Od tego czasu pokazuje się głównie w doskonale skrojonych garniturach, pod krawatem i stawia na niezastąpioną klasykę. Nie wiemy jak Wy, ale my tęsknimy za starym Justinem…

Quebo, Justin Timberlake, Romantic Psycho Going.

Czytaj dalej: Znamy trzeciego headlinera Fest Festival 2020!

Niezdrowe nawyki Gucciego Mane’a

Pionier trapu, jeden z najważniejszych przedstawicieli hip-hopowej sceny z Atlanty, odkrywca talentu Migosów czy Waka Flocka Flame. Radricowi Davisowi, znanemu lepiej pod pseudonimem Gucci Mane, również należy się zaszczytne miejsce w naszym zestawieniu. 40-letni raper wspominał w swojej autobiografii, że w najgorszym momencie nałogu potrafił wyjarać 30 gramów marihuany dziennie i popić to półlitrowym leanem (napojem na bazie syropu kodeinowego, od którego przedawkowania zmarł m.in. Juice WRLD). Lekkomyślnie to mało powiedziane.

Wielokrotny gość kilku stanowych więzień w pewnym momencie powiedział sobie dość, i co prawda z trawki nie zrezygnował, natomiast zmniejszył spożycie innych niezdrowych substancji, w tym z pewnością tych zawierających tłuszcz i cukier. Efekty? Zamiast pokaźnego brzuszka, piękny sześciopak. Zamiast podwójnego podbródka – szeroki uśmiech. Jeśli dalej macie wątpliwości, czy sport to zdrowie, zobaczcie sami.

Sprawdź też
Miley Cyrus Louis Vuitton

Gucci Mane, Romantic Psycho Quebonafide Going.

Alternatywne brzmienia? Zaplanuj je z Going.

Kosmiczna energia Ralpha Kamińskiego

Wizerunek Ralpha zawsze podkreślał jego natchnioną artystyczną duszę. Osoby, które nie śledziły na bieżąco poczynań wokalisty, w pewnym momencie mogły się poważnie zdziwić. Z chłopaka lubującego się w czerni i zasłoniętego okularami, na początku 2019 roku przeistoczył się w campowego-retro anioła, którego znakiem rozpoznawczym są długie blond włosy i białe stroje. Ciekawy koncept trwa do dziś, choć na początku wzbudzał mieszane uczucia i lekką dezorientację. Jak przyznał sam Ralph, obmyślając swój wizerunek wzorował się Davidem Bowiem.

Niekontrolowane wybryki Britney Spears

Ta metamorfoza zdecydowanie nie należy do miło wspominanych przez samą zainteresowaną. I to nie tylko ze względu na wizualny efekt końcowy, a historię jaka za nią stała. Pewnej nocy ukochana gwiazda Ameryki nie wytrzymała presji i ciągłego prześladowania fotografów, więc po całonocnym wyścigu po ulicach LA trafiła do przypadkowego salonu fryzjerskiego. Tam złapała za maszynkę do golenia i własnoręcznie pozbawiła się długich blond włosów. To wydarzenie rozpoczęło nową erę w karierze Britney, które zaowocowało m.in. ikonicznym kawałkiem “Gimme More”. 16 lutego 2007 – pamiętamy.

Justin Bieber

Mem, który wyraża więcej niż tysiąc słów:

Kogo zabrakło w naszym zestawieniu? Dajcie znać w komentarzach, a wiosną widzimy się na koncertach w ramach trasy Romantic Psycho Experience!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone