Czytasz
Lepszy niż świąteczne hity? Nikoś z SBM starter króluje w Polsce

Lepszy niż świąteczne hity? Nikoś z SBM starter króluje w Polsce

Grudzień, świąteczna atmosfera, odliczanie dni do rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole, a wszystko to w akompaniamencie nieśmiertelnych bożonarodzeniowych hitów. Okazuje się jednak, że na polskich listach przebojów króluje Nikoś i całkiem inny klimat. 

Rapowy debiutant przyćmił grudniowe hity

Każdego roku przedświąteczna gorączka wiąże się ze słuchaniem przebojów od Wham, Mariah Carey oraz wszechobecnymi dźwiękami Jingle Bell. W tym roku polscy słuchacze postanowili się wyłamać i wyjść na przekór słodkiej, rodzinnej atmosferze. Wszystko to za sprawą jednego kawałka opublikowanego przez uczestnika akcji SBM Starter. Nikoś rozbił bank!

Jak podaje serwis Spotify, najpopularniejszym utworem w Polsce został numer Hipnoza. Swoim zasięgiem przebił wszystkie świąteczne przeboje i pojawił się na pierwszym miejscu zestawienia TOP 50 Polska. Można powiedzieć, że młody artysta dokonał czegoś niemożliwego. Pokonał bowiem All I Want For Christamas Is You oraz Last Christams w samym środku sezonu. Na 10 pierwszych miejscach listy TOP 50 znajduje się aż 6 świątecznych klasyków. Pozostałe pozycje zajmuje rapowa reprezentacja, czyli Gibbs, ReTo, Leosia z Bambi i wyżej wspomniany Nikoś. 

Szybki wzrost popularność 

Jak wiadomo, tegoroczna edycja SBM starter wiązała się ze sporymi kontrowersjami. Wszystko przez nową formę konkursu, która bazowała na aplikacji Tik Tok. Mimo tego cała akcja tradycyjnie zdobyła ogromną popularność i dużą liczbą uczestników. Wśród zwycięzców konkursu znalazł się właśnie autor Hipnozy, czyli Nikoś, którego zgłoszenie do startera wygenerowało największą ilość polubień. W związku z tym, początkujący artysta zdobył nagrodę publiczności i 50 000 zł. Co ciekawe, jego konkursowa zwrotka została wyświetlona w aplikacji Tik Tok aż 5 milionów razy. 

Sprawdź też
Slayer

Znamy zwycięzcę akcji SBM Starter. Kto podpisze kontrakt z wytwórnią?

Nie od dziś wiadomo, że prowadzona przez SBM akcja mająca na celu promowanie nowych graczy polskiego rapu przynosi sławę nie tylko jej zwycięzcom. Idealnym tego przykładem są Szczyl i Bambi. Dwójka artystów świetnie poradziła sobie w branży muzycznej mimo tego, że nie zostali zwycięzcami w edycjach, w których startowali. Kto wie, być może na Nikosia również czeka kariera w muzycznym świecie i występ na SBM FFestival

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone