Czytasz
Noon udostępnił kultowe bity, na których rapował Pezet

Noon udostępnił kultowe bity, na których rapował Pezet

Noon

Światła Miasta, Muzyka Klasyczna, Muzyka Poważna… To trzy klasyki polskiego rapu. Od teraz każdy fan może posłuchać ich w wersji instrumentalnej z dowolnego miejsca na ziemi.

Noon udostępnił instrumentale

Jak wiadomo, 6 grudnia cały świat obchodzi Mikołajki i to właśnie z tej okazji Noon postanowił sprawić swoim słuchaczom niemały prezent. Mowa o udostępnieniu na wszystkich portalach streamingowych trzech ikonicznych płyt w wersji instrumentalnej.

Mowa o albumach, które wyznaczały nowe reguły gry w świecie polskiego rapu i zostały w pełni wyprodukowane przez wspomnianego twórcę. Pierwszym z nich jest krążek Światła Miasta z dyskografii grupy Grammatik. Premiera tego wydawnictwa miała miejsce w 2000 roku. Na płycie można usłyszeć sample z piosenek legendarnych polskich wykonawców takich jak Republika, Zbigniew Wodecki czy Budka Suflera.

Kolejnym krążkiem jest Muzyka Klasyczna opublikowana w 2002 roku. To właśnie z tego albumu pochodzi choćby kultowy numer pod tytułem Ukryty w mieście krzyk. Trzecią płytą jest Muzyka Poważna, która również została stworzona przez duet Pezet/Noon. Ten album, podobnie jak wcześniejszy, otrzymał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego, czyli Fryderyka.

Mes o Alkopoligamii: Zapiskach Typa: seks przejmował od alkoholu rolę rozluźniacza [WYWIAD]

Kawałek historii

Wszyscy fani polskiego rapu z pewnością mają świadomość, jak ważne dla tego gatunku są wyżej wymienione albumy. Wśród utworów można usłyszeć gościnki raperów takich jak Ten Typ Mes, Fisz czy Fokus. Warto również wspomnieć, że krążek Muzyka Klasyczna był solowym debiutem Pezeta, jednak wcześniej raper udzielił się w jednej z piosenek znajdującej się na wydanym dwa lata wcześniej albumie Światła Miasta. Jeden z członków składu Grammatik nie pozostał dłużny i dograł się do numeru wchodzącego w skład pierwszej płyty warszawiaka.

Sprawdź też

Tak potężne albumy mają to do siebie, że zarówno warstwa liryczna, jak i dźwiękowa odgrywa ogromną rolę. Na szczęście teraz, jeśli będziecie mieć ochotę posłuchać trzech klasyków od Noona w wersji instrumentalnej, to możecie to zrobić w każdym miejscu i o każdej porze.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone