Czytasz
Nadchodzi nowy album Billie Eilish! Znamy już jego tracklistę

Nadchodzi nowy album Billie Eilish! Znamy już jego tracklistę

Billie Eilish Fortnite

W największych miastach na całym świecie pojawiły się reklamy teaserujące nowy album Billie Eilish. Nic dziwnego, że wśród fanów artystki natychmiast zaczęły się spekulacje. Teraz już wiemy, że niebawem pojawi się nowy album. Ba, mamy nawet tracklistę!

Pomalujmy świat na niebiesko

Billboardy, ozdobione charakterystycznym odcieniem niebieskiego, który obecnie dominuje na profilach społecznościowych Eilish, zostały zauważone w różnych lokalizacjach. Choć dokładne miejsca pozostają nieujawnione, doniesienia o ich obecności dotarły z Nowego Jorku oraz rodzinnego miasta Eilish, czyli Los Angeles. Chociaż na bannerach brakuje nazwiska samej artystki, ewidentnie widnieje na nich jej ikoniczny symbol blohsh. Tuż obok widać intrygujące fragmenty tekstów piosenek, takich jak Did I cross the line?, I try to live in black and white czy She’s the headlights I’m the deer. Ta strategia marketingowa przypomina taktykę używaną przez Eilish przy poprzedniej premierze albumu, zwłaszcza jej kampanię teaserową z 2021 roku. Piosenkarka promowała wówczas wydawnictwo Happily Ever After.

Nowy album Billie Eilish w drodze? Wiele na to wskazuje!

Od wydania Happily Ever After w lipcu 2021 roku Eilish oraz jej brat i współpracownik muzyczny, Finneas, pozostali stosunkowo cicho. Jednakże ostatnie komunikaty z ich teamu jasno wskazują, że nowy album osiągnął etap miksowania. To sygnał, że jego premiera może nadejść całkiem niebawem. Wokalistka wyraziła entuzjazm związany z nadchodzącym wydawnictwem. Ujawniła też, że po sukcesie What Was I Made For? w jej procesie twórczym nastąpił ważny przełom.

W miarę narastania plotek i spekulacji, miłośnicy Eilish z coraz większą niecierpliwością czekali na dalsze ogłoszenia dotyczące premiery jej najnowszego muzycznego przedsięwzięcia. Wiemy już, że artystka wyda krążek Hit Me Hard and Soft 17 maja. Co ciekawe, wydawnictwa nie będzie promować żaden singiel!

Winylowa krytyka

Ostatnio Billie Eilish ostro skrytykowała praktykę wydawania wielu wariantów winyli tego samego albumu w celu zwiększenia zysków. Porównała to zjawisko do brutalnej rywalizacji w Igrzyskach Śmierci.

Sprawdź też

Przykładowo, The Rolling Stones wydali co najmniej 43 wersje albumu Hackney Diamonds z 2023 roku. Każda z nich miała różnokolorowe płyty i różne projekty okładek, choć wszystkie zawierały ten sam zestaw utworów. Z kolei nadchodzący album Taylor Swift, czyli The Tortured Poets Department, na winylu pojawi się w czterech edycjach. Artystka zachęca fanów do zakupu wszystkich wariantów, dodając dodatkowy utwór w każdej edycji. Jej album Midnights z 2022 roku był dostępny w czterech kolorowych wersjach, które można było dodatkowo uzupełnić o sprzedawany oddzielnie zestaw z zegarem. Piosenkarka spotkała się z krytyką części swoich fanów. Oskarżyli ją o nadużywanie ich przywiązania. Sama Eilish wydała natomiast swój album Happier Than Ever z 2021 roku w czterech wariantach. Do produkcji wykorzystała materiały, pochodzące w 100% z recyklingu. To różni ją od powszechnego wykorzystywania nowego plastiku i jednorazowych opakowań.

Tracklista Hit Me Hard and Soft Billie Eilish

  1. Skinny
  2. Lunch
  3. Chihiro
  4. Birds Of A Feather
  5. Wildflower
  6. The Greatest
  7. L’Amour De Ma Vie
  8. The Diner
  9. Bittersuite
  10. Blue

Billie Eilish w ogniu krytyki. Jak to w sieci – poszło między innymi o rap

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone