Czytasz
Ólafur Arnalds zagra na Colours of Ostrava

Ólafur Arnalds zagra na Colours of Ostrava

Arnalds NOSPR bilety Going.

Czeski festiwal Colours of Ostrava poszerza swój line-up. Do ogłoszonych wcześniej artystów dołączył islandzki muzyk Ólafur Arnalds.

Ólafur Arnalds wzbogacił line-up tegorocznej edycji Colours of Ostrava. Islandzki kompozytor wydał w ubiegłym roku album Re:member, który spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków i słuchaczy. Fortepian na dużym letnim festiwalu? Czemu nie!

Arnalds jest nie tylko świetnym pianistą, ale też niezwykle zdolnym kompozytorem, udzielającym się w wielu projektach. Od solowej twórczości, poprzez współpracę m.in. z Nilsem Frahmem, Janusem Rasmussenem (jako Kiasmos) czy Alice Sarą Ott w The Chopin Project, aż do nagradzanych soundtracków. Jest autorem ścieżki dźwiękowej do serialu Broadchurch, a także do filmów Gimme Shelter czy Another Happy Day.

Na Re:member artysta po raz pierwszy wykorzystał Stratus Pianos, czyli dwa samogrające, pół-generatywne fortepiany, skonfigurowane z instrumentem Ólafura. Projekt zajął kompozytorów i inżynierowi Halldorowi Eldjarnowi dwa lata pracy.

Czeski festiwal odbędzie się w dniach 17-20 lipca w Dolnych Vitkovicach. Jeśli chcecie zobaczyć Ólafura w Polsce, okazja ku temu będzie w lutym. Bilety na jego warszawski koncert, a także na Colours of Ostrava dostępne są w Going.!

 

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.