Czytasz
Olivia Rodrigo murem za kobietami. Zakłada specjalny fundusz

Olivia Rodrigo murem za kobietami. Zakłada specjalny fundusz

Olivia Rodrigo

Walka o wolność, prawa reprodukcyjne i zapobieganie przemocy. Olivia Rodrigo wychodzi z nową inicjatywą skierowaną do kobiet na całym świecie. Wy też możecie pomóc.

Olivia Rodrigo: GUTS w trasie

Płyta GUTS, którą we wrześniu zeszłego roku wydała Olivia Rodrigo, jedzie w świat! Artystka zamierza ją promować podczas światowej trasy koncertowej. Na pierwszy ogień Stany Zjednoczone – tam koncerty zagoszczą aż do kwietnia. Potem swoją kolej będzie mieć Europa, ale polscy fani będą musieli obejść się smakiem albo zrobić wycieczkę do sąsiadujących Niemiec, bo nasz kraj nie został zawarty w rozpisce.

Start koncertów to jedno, bo trzykrotna zdobywczyni Grammy pracowała nad jeszcze jednym projektem. Jak dowiadujemy się z filmiku, jaki wstawiła na TikToka, wraz z trasą ruszyła również założona przez nią inicjatywa Fund 4 Good, mająca na celu działanie na rzecz zdrowia reprodukcyjnego. Temat jest jednak szerszy i jak się okazuje, nie jest podejmowany przez Olivię pierwszy raz.

To oficjalne: kobiety zdominowały brytyjski rynek muzyczny!

Wszystko dla kobiet

Chciałam opowiedzieć Wam o czymś, co mnie naprawdę ekscytuje, a mianowicie o Fund 4 Good, czyli inicjatywie, którą uruchamiam w ramach światowej trasy koncertowej GUTS – mówi Olivia Rodrigo w filmiku. Na czym jej pomysł polega? Jest on w zasadzie funduszem, który będzie zajmował się działaniem na rzecz wolności kobiet poprzez wsparcie organizacji trzeciego sektora.

Fund 4 Good działa na rzecz wsparcia wszystkich kobiet, dziewcząt i osób poszukujących wolności w zakresie zdrowia reprodukcyjnego. Fundusz będzie bezpośrednio pomagać lokalnym organizacjom non-profit, które promują takie kwestie, jak edukacja dziewcząt, wspieranie praw reprodukcyjnych i zapobieganie przemocy ze względu na płeć – dowiadujemy się z dalszej części filmiku.

Wokalistka przyznaje też, że część zysku ze sprzedaży biletów na koncerty zostanie przekazana na konto Fund 4 Good. Podczas amerykańskiej części trasy fani będą natomiast mogli odwiedzić stoiska Krajowej Sieci Funduszy Aborcyjnych, czyli organizacji mającej za zadanie zapewnienie osobom najbardziej dotkniętym systemowym rasizmem, mizoginią i barierami w zakresie opieki zdrowotnej dostępu do opieki reprodukcyjnej, na jaką zasługują. Więcej informacji o Fund 4 Good oraz o sposobach wsparcia możecie znaleźć na oficjalnej stronie internetowej projektu.

Sprawdź też

Mają naszą wolność w dupie

To nie pierwszy raz, kiedy Olivia Rodrigo wyraża swoje stanowisko w kwestii praw reprodukcyjnych kobiet. Podczas występu na festiwalu Glastonbury w 2022 roku piosenkarka stanęła na scenie z Lily Allen, aby zadedykować utwór Fuck You sędziom Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych. Powodem było unieważnienie przez nich obowiązującego od 50 lat prawo, które gwarantowało kobietom w USA prawo do przerwania ciąży.

Tak wiele kobiet i dziewcząt umrze z tego powodu. Chcę zadedykować następną piosenkę pięciu członkom Sądu Najwyższego, którzy pokazali nam, że w ostatecznym rozrachunku naprawdę mają w dupie wolność – powiedziała. W tej samej sprawie głos zabrała też m.in. Billie Eilish, która nazwała ten dzień najczarniejszym dniem dla kobiet w Ameryce.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone