Czytasz
Październik na Jasnej 1 – co jeszcze nas czeka?

Październik na Jasnej 1 – co jeszcze nas czeka?

Soichi Terada na Jasnej 1

Huczne otwarcie nowej klubowej przestrzeni na Jasnej 1 już za nami. Organizatorzy nie spuszczają jednak z tonu i mocno walczą o utrzymanie wysoko zawieszonej poprzeczki. Październik to miesiąc, w którym nie ma już mowy o plenerowym piwku, a oczy i uszy wszystkich kierują się do cieplejszych klubowych miejscówek. Jesteśmy pewni, że odświeżone wnętrze Jasnej przyciągnie wielu sympatyków ambitnej elektroniki i nieoczywistych koncertów. To przecież jasne, że widzimy się na miejscu!

Transatlantyk x ШЩЦ, piątek 20 października 23:00

WYDARZENIE

Prowadzona przez Zambona Oficyna Transatlantyk to jeden z najjaśniejszych punktów na mapie polskiego undergroundu i od lat dowozi znakomite brzmienia spod znaku polo-house i pochodnych. Oficyna, która stoi za sukcesem takich producentów jak Bartek Kruczyński, Mozaika fka Selvy, Universo/Kixnare, wciąż stara się prezentować się nowych graczy – Tamten czy Poly Chain. Można by rozwodzić się godzinami, jednak zdecydowanie lepiej poczuć to na własnej skórze  i przyjść na imprezę, której głównymi bohaterami będą artyści z kjiowskiego kolektywu ШЩЦ. Prawdziwy clubbing dzieje się teraz na Wschodzie, zapomnijcie o UK czy Berlinie. W związku z tym, zapraszamy na noc z nowoczesną muzyką elektroniczną z Ukrainy. W ramach showcase’u na Jasnej 1 zagrają: KONAKOV (live) (ШЩЦ/Kijów), ACID JORDAN (ШЩЦ/Kijów), TOFUDJ (ШЩЦ/Kijów), POLY CHAIN (Transatlantyk/Wwa-Kijów) , ZAMBON (Transatlantyk/Berlin).

Soichi Terada live, sobota 21 października 23:00

WYDARZENIE 

Kto powiedział, że życie po 50-tce musi być nudne i oddalone od nocnych klubów, głośnej muzyki i eksperymentowania z dźwiękami? Na pewno nie był to Soichi Terada. Japończyk to człowiek, który płytowy debiut zaliczył 25 lat temu. Jego wizja połamanych, elektronicznych bitów zachwyca niezmiennie do dziś, działając m.in. na wyobraźnię… graczy. Tak – Terada nie ma czasu, by regularnie wydawać płyty, ponieważ ogrom jego czasu wypełnia praca nad muzyką do gier. A zaczynał pod koniec lat 80., grając w tokijskich klubach housowe rzeczy pod ksywą P. Picasso. Na Jasnej będziemy mieli okazję przekonać się, jak jego muzyczna wyobraźnia i wirtuozeria maluje dźwiękowe obrazy podczas występu live. Na Jasnej 1 towarzyszyć mu będą lokalni DJ-e: Newborn Jr. (Rhythm Section), Kovvalsky (KOD/Jasna 1), Eltron John (Transatlantyk), Pitti Schmitti (KOD).

Syntetyk, piątek 27 października 23:00

Młodość, nieskrępowana radość z grania i powiew świeżości na klubowej scenie – to właśnie ekipa Syntetyku. Didżeje związani z tym kolektywem najbardziej upodobali sobie brzmienia z pogranicza acidowego, wręcz kosmicznego techno i chwytliwego house’u. Imprezy sygnowane tym hasłem cechują się brakiem wytchnienia, pełnym parkietem i znakomitą selekcją. Kto gra? DJ Huragan, Dzuma, DJ Motorola oraz Kosel. Zostawcie nudne imprezy, chodźcie na Syntetyk.

Optimo, sobota 28 października 23:00

Optimo to szkocki duet producentów, którzy zasłynęli cyklem imprez oraz prowadzeniem labelu o tej samej nazwie. Keith McIvor & Jonnie Wilkes spotkali się na przełomie lat 90./00. i postanowili, że wspólnymi siłami zaczną grać muzykę różnorodną, lecz posiadającą ten sam mianownik – taneczność. Ich wytwórnia Optimo Music – posiadająca również wiele sublabeli – to doskonała platforma dla utalentowanych producentów, ale również dla weteranów elektronicznej sceny. Czego należy spodziewać się po ich setach? Na pewno nie łatwo przyswajalnych i wypełnionych ładnymi melodiami utworów. Optimo stawiają na eklektyzm oraz atmosferę. Szykuje się prawdziwa gratka dla fanów wymagającej i ambitnej elektroniki.

Halloween : Indigo Aera Showcase & Private Press Release Party, wtorek 31 października 23:00

WYDARZENIE

Halloween 2017 to czas, kiedy kolektyw dype po raz pierwszy połączy siły z klubem Jasna 1. W ten sposób nowy sezon rozpoczynamy wyjątkowym  wydarzeniem, w którym połączymy showcase jednej z naszych ulubionych wytwórni Indigo Aera oraz będziemy świętować wydanie dwóch winyli niezwykle utalentowanego duetu Private Press. Naszymi gośćmi będą doskonale znany naszej publiczności Deniro oraz właściciele wytwórni Jasper Wolf i Maarten Mittendorff. Całość dopełni mocny skład zaprzyjaźnionych artystów: Earth Trax (Rhythm Section/Phonica Records), Essence (Technosoul), MKO (dype), biøs (dype/Urloop), Kovvalsky (KOD/Jasna 1).

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT JASNEJ 1 ZNAJDZIECIE TUTAJ

 

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone