Czytasz
Piątkowe single to już tradycja, ale tak mocnego dnia dawno nie mieliśmy!

Piątkowe single to już tradycja, ale tak mocnego dnia dawno nie mieliśmy!

Piątkowe single

Mamy nadzieję, że jesteście ludźmi, którzy mają dziś sporo czasu. Branża muzyczna wybudziła się z zimowego snu i znowu dowiozła liczne piątkowe single.

Rap nadal w grze

Można stawiać dolary przeciw orzechom, że najczęściej komentowanym singlem tego tygodnia pozostanie Malibu Barbie od połączonych sił labelu 2020. Nie znaczy to jednak, że twórcy rapu i trapu przerazili się konkurencji i zaniechali działań prowadzących do zwrócenia uwagi na ich muzykę.

Reprezentant poznańskiej starej gwardii, czyli Shellerini, namówił do współpracy duet The Returners, dzięki czemu otrzymaliśmy singiel Daruma. Kawałek przywodzi na myśl dawne czasy gry, podobnie jak Szempejn Papyn od Sitka i Busza, czyli raperów, którzy kiedyś działali ramię w ramię, potem mieli chłodne relacje, a teraz znowu biją żółwie. A tak jeszcze co do oldschoolowych opcji – mamy również nowy track grupy Jamal o tytule Pewność. Sprawdzone info.

Artyści, którzy coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na scenie, także nie zaspali. W kolejny etap promocji nadchodzącego albumu wszedł Janusz Walczuk. Mój sport to trzeci singiel wydany w krótkim czasie, więc mówimy o pracusiu. Po dołączeniu do GUGU rozkręca się również Vae Vistic. Jego Omirya rozlewa się po sieci i niewiele wskazuje na to, by fala hype’u na tego gracza miała nagle opaść.

No i mamy jeszcze niespodziankę ze Stanów Zjednoczonych. Macklemore stworzył utwór z DJ-em Premierem. Kiedyś to mogło imponować, teraz cieszy.

Vae Vistic ma przed sobą dużą karierę. Poznajcie go lepiej dzięki naszej długiej rozmowie!

Na szczycie i w nastroju

Sprawdziliście już Same Problems?, nówkę od ASAP Rocky’ego z 18 stycznia? Bardzo dobrze. Dzieje się bowiem wiele, a nawet jeszcze więcej. Skoro jesteśmy poza Polską, to tam zostańmy. Piękny hołd złożył zmarłemu przyjacielowi Ed Sheeran. Jeśli nie ruszy was F64, to zamieniliście serca w twarde głazy.

Twardo przy swojej stylistyce obstaje za to Malik Montana, który za sprawą intro Adwokat Diabła podprowadza kolejny album. Czy to kolejny krok do międzynarodowej kariery? To się okaże. Na pewno taką robi Hania Rani, czyli obecnie autorka singla Dreamy. Na drugą nóżkę: nad Wisłą radzi sobie świetnie Vito Bambino, czyli niebawem autor płyty Pracownia (premiera 28 kwietnia). Na razie mamy jednak kawałek Etna.

Sprawdź też
Young Multi Szpaku

Nastrojowy singiel członka Bitaminy będzie dla was dobrym wstępniakiem przed sprawdzeniem dwóch kompozycji, które są zwyczajnie mądre i ładne. Panie Kali Uchis i Arlo Parks zapraszają do posłuchania ich nowości. Nie zawiedziecie się, wierzymy.

Piątkowe single

Piątkowe single to nie tylko dzieła gigantów zasięgów!

Myśleliście, że skończyliśmy już z rapem? No nie, nie ma tak dobrze. A to dlatego, że przez wielkość rynku łatwo przegapić ciekawe rzeczy, które funkcjonują na uboczu. Polecamy waszej szczególnej uwadze Anomalie, wspólny krążek Igorilii i Peepza z kolektywu BUMP’12. Mamy już pierwszy singiel (WOAH), kolejne są w drodze, raczej nie dla wynagrodzeń. Srebro należy zaś do guest julki, jednej z najciekawszych okołoraperek z tych nieznanych szerszej publiczności. Na dokładkę mamy Sennego, dobrze rokującego artystę powiązanego z Sony. Słuchawki w ruch!

Bilety na najlepsze koncerty znajdziecie tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone