Czytasz
Playlista: czego zespół Cykada słucha w trasie? Od DJ Rashada po Blur

Playlista: czego zespół Cykada słucha w trasie? Od DJ Rashada po Blur

Cykada SPATiF Warszawa Wrocław bilety w Going. Himalaya Collecive

Cykada to jedno z najświeższych odkryć na londyńskiej jazzowej scenie, a ich debiutancki album ukazał się w marcu tego roku nakładem Astigmatic Records (wytwórnia artystów takich jak EABS czy Sully).

W tę środę wystąpią we Wrocławiu, w czwartek Poznaniu, a w piątek będzie można usłyszeć ich w Warszawie. Poprosiliśmy chłopaków z zespołu o podzielenie się z nami utworami, których słuchają w ostatnim czasie. 

Cykada to zespół uznanych muzyków na scenie londyńskiej, grających w takich grupach jak m.in. Myriad Forest, EZRA Collective, Maisha, Where Pathways Meet, Family Atlantica i Don Kipper. Kręgosłupem projektu są muzycy związani z nie istniejącym już Myriad Forest: basista Jamie Benzies wraz z odpowiadającym za elektronikę Tilé Gichigim-Lipere. Chwilę później dołączył do nich perkusista Tim Doyle aka Chiminyo. Razem byli pierwszymi członkami Cykady.

Cykada to energetyczna bomba o niepowtarzalnym stylu. W zgrabny sposób łączy odległe bieguny, świat analogów rozbity jest elektroniką, wschodnie wpływy przeplatają się z zachodnimi, a harmonizujące i nostalgiczne momenty z parkietowymi bombami. Wydaje się, że Zachodnia Afryka po prostu graniczy z Europą Wschodnią, gdzie turecka muzyka przybija piątkę Flamenco, a wszystko to opakowane jest fundamentami londyńskiej sceny klubowej. Tak wiele inspiracji sprawia wrażenie niemożliwości ich zjednoczenia, jednak Cykada umiejętnie tego dokonuje, tworząc warstwy dewastacji, piękna i intrygi.

DJ Rashad – Feelin (ft. Spinn & Taso)

„We are enjoying footwork a lot at the moment. Their use of cross rhythms is funky as fuck and this track is one of our favourites!”

Samurai – Jazztronik

„This is a track I fell in love with during a time I was getting into broken beat/ Bruk genre. It’s blend with jazz is wicked and use of talking voice over chords.”

The Widdler – Froggy Style

„In my opinion this song captures the best of dubstep/Brostep before Skrillex came and changed the game. I love the use of a teaching synths layered with bass creating a track that at most has 3/4 distinct instruments.”

Joe-Armon Jones – You Didn’t Care Ft. Nubya Garcia

„One of the tracks from our friends new album. It’s really really buff.”

Sprawdź też

Blur – Out Of Time

„One of many magical tunes shown to us by DJ Hudnall.”

Soundgarden – New Damage

„The groove grinds really hard in a very heavy way which I’m really into.”

Vicente Amigo – Tangos Del Arco Bajo

„After Paco de Lucia’s death, Vicente took his role in pushing flamenco’s barriers to unknown places.”

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone