Playlista: Move Mózg serwują rozgrzewkę przed imprezą z Courtesy
16 lutego w warszawskim klubie Jasna 1 odbędzie się 40. odsłona wyjątkowego tanecznego cyklu Move Mózg. Gwiazdą wieczoru będzie duńska didżejka Courtesy.
fot. Helena Majewska
Courtesy to artystyczny pseudonim Najaaraq Vestbirk. Duńska artystka pochodzi z Grenlandii i stąd jej dość egzotycznie brzmiące nazwisko. Didżejka jest obecnie jedną z najciekawszych postaci w klubowym środowisku. Dosłownie 2 dni temu odebrała nagrodę Steppeulven za pracę, jaką włożyła w rozwój elektronicznej sceny.
Specjalnie z tej okazji Ola Teks i Cyryl przygotowali dla nas selekcję swoich ulubionych ostatnio numerów. Sprawdźcie!
Funeral Future – Heute Nicht
Utwór pochodzący z pierwszego wydawnictwa labelu Kulor należącego do Courtesy. Cały dwupłytowy album promuje duńskich producentów i tamtejszą scenę techno. O niesamowitej energii, którą wyzwala na parkiecie ten numer świadczyć może reakcja na niego podczas setu Courtesy podczas Dekmantel Festival.
Roberto Figus – Acid Path
Acid to gatunek, który zawsze można spotkać w setach i występach Courtesy. Kwaśne brzmienie legendarnego syntezatora Roland 303 zabrzmi na Jasnej nie jeden raz!
Speedy J – Something For Your Mind (Exposure Remix)
Holenderki producent wydający na belgijskim labelu – Something For Your Mind. Od 92 stale rozgrzewa światowe parkiety.
The Montini Experience – Integrated Access
Courtesy specjalizuje się w wykopywaniu starych zapomnianych płyt i dawaniu im nowego życia miksując ze świeżymi wydawnictwami. Jednym z takich utworów jest pochodzący z 1994 roku Integrated Access, duńskiego producenta The Montini Experience.
IBON – Maur
Utwór wydany w labelu Ectotherm, który prowadzony był przez Courtesy oraz Mama Snake.
Drax – Amphetamine (Original Remaster)
Ten pochodzący z 1994 klasyk to mieszanka techno i acidu z transowym brzmieniem – idealny utwór na zbliżające się wydarzenie.
Ex-Terrestrial - Mojave Skyline
Wystarczy zamknąć oczy i dać się ponieść tej pięknej mieszance techno, acidu i trance. “Dobry” trance wraca, z czego bardzo się cieszymy.
Trance 16 – Unknown Artist
Trance Wax to label, który swoimi wydawnictwami odświeża zapomniane klasyki trance. Za te świetne edity odpowiedzialny jest Ejeca. Każdy kolejny vinyl rozchodzi się w moment.
Lhasa – The Attic
Oryginalnie wydany w 1990 brzmi, jakby zrobiony był dziś, beligijskie proto transy wracają do łask.
Drax – Phosphene
Remaster klasyka który wyszedł spod rąk legendy Thomasa Petera Heckmanna ukrywającego się pod pseudonimem Drax.