Czytasz
Playlista: OFFowy klimat według MIN t

Playlista: OFFowy klimat według MIN t

MIN t

Katowicki OFF Festival już od 13 lat przyciąga uczestników nie tylko znakomitym line-upem, ale i atmosferą. W tym roku OFFowy klimat definiuje dla nas MIN t. 

Na przestrzeni kilkunastu lat zdążył zapracować sobie na rangę święta muzyki alternatywnej – dlatego nic dziwnego, że w świadomości polskich festiwalowiczów istnieje nieoficjalne pojęcie “offowego klimatu”. To termin, który z jednej strony trudno poddać definicji, z drugiej nie tak trudno przypisać go do konkretnych utworów czy artystów. Udało się to Martynie Kubicz, znanej jako MIN t – reprezentantka wrocławskiego kolektywu regime wybrała dla nas 5 utworów z offowym vibem. Artystka wpisze się w historię festiwalu już w tę sobotę, otwierając Scenę Leśną, na której zaprezentuje materiał z wydanego w zeszłym roku Assemblage LP

Tirzah – No Romance

Tirzah już od paru miesięcy często zapętla się na moim Spotifaju – kocham jej vibe, naturalność, surowość produkcji. Chciałabym z nią wyskoczyć na piwko i pogadać o muzie. Do tego pracuje z producentką/kompozytorką Micą Levi, która jest dla mnie ogromną dawką inspiracji. Niecierpliwie czekam na ich wspólną płytę na w październiku.

Kelly Lee Owens – More Than a Woman

Zarówno Kelly jak i ten utwór w tym roku stały się bardzo kluczowe dla mnie i mojej muzyki. “More Than A Woman” jest coverem Aaliyah – przearanżowanym na klubowe analogowe eksperymentalne brzmienie, które uwielbiam.

Shygirl – Nasty

Moje ostatnie odkrycie jeśli chodzi o eksperymentalne produkcje i rap/recytacje. Jest grubo, porąbanie, psychodelicznie.

Miss Red – One Shot Killer

Wyczekiwany przeze mnie album Miss Red w końcu jest. Ona nie mogła zawieść. Gdy słuchasz tego singla, od razu czujesz duchotę mroku i głęboki bas.

Sprawdź też

Sudan Archives – Mind Control

Nowinka od Stones Throw Records. Kiedy po raz pierwszy usłyszałam początkowe dźwięki singla Sudan Archives wiedziałam, że utwór zostanie na mojej playliście na dłużej. Piękne bity, piękne teksty i eksperyment – to jest neo soul.

Sprawdź najnowszy teledysk MIN t:

Zdjęcie coverowe: Lumikko

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone