Czytasz
Polecamy: Jesienno-zimowe spektakle w TR Warszawa

Polecamy: Jesienno-zimowe spektakle w TR Warszawa

TR

Jesienno-zimowy repertuar TR Warszawa obfituje w znakomite spektakle. Wybraliśmy pięć zbliżających się dzieł, których po prostu nie można przegapić. Bilety znajdziecie w naszej aplikacji.

Robert Robur, reż. Krzysztof Garbaczewski

kiedy: 14 i 15 listopada

„Seria tajemniczych zgonów wstrząsa światem nowych mediów. Zagadkę próbuje rozwikłać inspektor Mirosław Kryzys ze Świetlnej Policji.” Czy ten opis spektaklu Krzysztofa Garbaczewskiego nie brzmi wspaniale? W obsadzie gwiazdy teatru – Agnieszka Żulewska, Lech Łotocki (oboje grali ostatnio w Ślepnąć od Świateł), Cezary Kosiński i Justyna Wasilewska (Serce miłości). Robert Robur to ostatnia, niedokończona powieść Mirosława Nahacza, który popełnił samobójstwo ponad 10 lat temu. Za adaptację odpowiadają Garbaczewski i Jakub Żulczyk. Spodziewajcie się więc niezłego odlotu.

Strach, reż. Małgorzata Wdowik 

kiedy: 23-25 listopada
 
Spektakl wyreżyserowany przez Małgorzatę Wdowik i napisany przez jednego z najlepszych polskich scenarzystów. Robert Bolesto ma na swoim koncie takie perełki, jak Ostatnia Rodzina, Serce Miłości czy Córki Dancingu. Strach to godzinna jazda bez trzymanki i podróż w najskrytsze zakątki ludzkiej psychiki. Lęki, fobie, psychozy i wiele innych przyjemności – to wszystko widz dostanie w pakiecie. Do tego dźwięk w technologii 360 i mamy pełne zanurzenie się w strachu.

Fantazja, reż. Anna Karasińska

kiedy: 30.11, 1-2 grudnia; 16,17 stycznia

Agata Buzek, Zofia Wichłacz i Adam Woronowicz w drugim spektaklu Anny Karasińskiej. Fantazja to pełna improwizacja, nikt nie wie, kogo gra, a reżyserka na bieżąco przydziela aktorom role. W zasadzie nic więcej dodawać nie musimy – to trzeba przeżyć na własnej skórze.

Między Nami Dobrze Jest, reż. Grzegorz Jarzyna

kiedy: 29, 30 grudnia; 3-5 stycznia

Spektakl na podstawie Doroty Masłowskiej to już pozycja kultowa w repertuarze polskiego teatru. Wielokrotnie nagradzana, chwalona przez krytykę i widzów sztuka. Powieść przeniesiona na deski przez Grzegorza Jarzynę to próba zobrazowania polskiego społeczeństwa. Borykającego się z tożsamościowymi problemami, z nieustającą martyrologią i poczuciem wstydu. Rolę Osowiałej Staruszki aż do śmierci grała Danuta Szaflarska i to jej zadedykowany jest ten spektakl. Po prostu trzeba.

Chinka, reż. Klaudia Hartung-Wójciak

kiedy: 16,17,19 lutego 2019

Chinka to romans gangstersko-polityczny, inspirowany twórczością Fiodora Dostojewskiego i Jeana-Luca Godarda. Spektakl opiera się w dużej mierze na improwizacji i traktuje o takich tematach, jak totalitaryzm, wolność słowa, kapitalizm i konsumpcjonizm. W obsadzie m.in. Maria Maj, Natalia Kalita i Jan Dravnel.

Bilety na wybrane spektakle TR Warszawa znajdziecie w aplikacji i na portalu Going., a także POD TYM LINKIEM. Ruszaj z nami do teatru!

 

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone