Czytasz
Poznaliśmy tytuły konkursu głównego 16. Millenium Docs Against Gravity

Poznaliśmy tytuły konkursu głównego 16. Millenium Docs Against Gravity

Docs

13 filmów powalczy w Konkursie Głównym o Nagrodę Główną Banku Millennium – Grand Prix 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity.

Festiwal Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w sześciu miastach Polski i po raz pierwszy w Katowicach dzięki współpracy z Silesia Film.

KUP BILET

MDAG odbędzie się w tym roku w aż sześciu polskich miastach: Warszawie (Kinoteka, Luna i Iluzjon), Wrocławiu (Dolnośląskie Centrum Filmowe), Gdyni (Gdyńskie Centrum Filmowe), Lublinie (Centrum Spotkania Kultur), Bydgoszczy (Kino Orzeł) i po raz pierwszy w Katowicach. Festiwalowe pokazy odbędą się w tym mieście w Kinie Kosmos, Kinie Światowid i Kinoteatrze Rialto.

W Konkursie Głównym znalazł się film „I młodzi pozostaną” (“They Shall Not Grow Old”) Petera Jacksona. Reżyser w swoim pierwszym filmie dokumentalnym zgłębia mroczną historię pierwszej wojny światowej, do której czasów przenosimy się za sprawą archiwalnych materiałów filmowych, odrestaurowanych dzięki współczesnym zabiegom techniki. W programie znajdą się również najnowsze filmy Wernera Herzoga („Herzog/Gorbaczow”) i Agnès Vardy („Varda według Agnès”).

W Konkursie Głównym i w całym bogatym programie festiwalu nie zabraknie filmów, które zgłębiają charakter relacji z najbliższymi. „Magiczne życie V” (“The Magic Life of V”) Tonislava Hristova, „Transnistria” Anny Eborn, „In Touch” Pawła Ziemilskiego, „Jazda obowiązkowa” („Compulsory Figures”) Ewy Kochańskiej czy Jolanty Dylewskiej „Marek Edelman… i była miłość w Getcie” oraz „Kto zabił sekretarza generalnego ONZ?” („Cold Case Hammarskjöld”) nagrodzony za reżyserię na festiwalu Sundance 2019, film Madsa Brüggera to kolejne dzieła, które zobaczymy podczas MDAG. Ze wszystkimi filmami biorącymi udział w konkursie możecie zapoznać się TUTAJ.

Na spotkania z publicznością przyjadą znakomici goście, m.in. Rob Miller i Henry Singer (współreżyserzy i współproducenci filmu „Proces Ratko Mladicia”), Alan Tieger, który pełnił funkcję prokuratora w tym procesie, Witalij Manski („Świadkowie Putina”, „Pod opieką wiecznego słońca”), Roberto Minervini („Co zrobisz, gdy świat stanie w ogniu”, „Po tamtej stronie”), Mads Brügger („Kto zabił sekretarza generalnego ONZ?”, „Ambasador”), André Singer (współreżyser filmu „Herzog/Gorbaczow”), Janus Metz, reżyser prezentowanego na festiwalu „Za głosem serca” („Heartbound”) i głośnego „Armadillo – wojna jest w nas”.

16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w dniach 10-19 maja w Warszawie, Wrocławiu i Lublinie, w Gdyni 15-24 maja, a w Katowicach 12-19 maja. Lokalna edycja festiwalu będzie miała miejsce także w Bydgoszczy, która odbędzie się 11-18 maja.

źródło: materiały prasowe

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone