Czytasz
Przed świętami nie zapominajmy o uchodźcach – jak możemy wesprzeć potrzebujących pomocy?

Przed świętami nie zapominajmy o uchodźcach – jak możemy wesprzeć potrzebujących pomocy?

Chlebem i Solą

Garażówki, imprezki charytatywne i benefity – przed świętami mamy masę okazji by pomóc osobom, o których w codziennej bieganinie zapominamy. Są wśród nich uchodźcy.

Może i pogoda nieco utrudnia poczucie tej filmowej i magicznej atmosfery, na którą niektórzy czekają cały rok, jednak bożonarodzeniowy szał ogarniający ludzi jest widoczny gołym okiem. Prezenty, gadżety, nowe wigilijne stylówki i kolejki po karpia – w tym amoku ciężko nieraz spojrzeć z dystansem na kwestie takie jak choćby sytuacja osób w gorszym położeniu materialnym, wykluczonych i samotnych.

A są wśród nich m.in. uchodźcy, którym fundacja Chlebem i Solą z wielkim oddaniem pomaga od dobrych kilku lat. Dzięki niej wzrasta świadomość o sytuacji uchodźców w naszym kraju, a zaangażowane w jej dzialalność osoby dążą do integracji między przybyszami z innych państw i Polakami. Fundacja pomaga uchodźcom w znalezieniu mieszkania, stałej pracy czy załatwianiu codziennych spraw. Jej działania możecie wesprzeć najpierw podczas świątecznego kiermaszu, na którym znajdziecie książki, ubrania, bilety i przeróżne gadżety, a później na imprezie w Planie B, który przekaże na zbiórkę 10% dochodu z baru, a więc przyjemne z pożytecznym – takie eventy szanujemy najbardziej! Za didżejką zobaczymy m.in. smutny uśmiech “ku chwale Ojczyzny wjeżdżamy na bit” oraz zakochaną w ejtisowych klimatach veganhotdog, czyli projekt Sońki Wąsowskiej.

Dwa dni wcześniej, w sobotę 14 grudnia, będziecie mogli też wesprzeć uchodźców podczas garażówki organizowanej przez squat Ada na Puławskiej. Fundusze zebrane podczas wydarzenia będą przekazane fundacji Chlebem i Solą oraz Kuchni Konfliktu na Wilczej. Wśród atrakcji specjalnych wymienić trzeba pyszną szamę, sitodruk i spotkania z osobami zaangażowanymi w problemy osób z doświadczeniem uchodźczym. Oczywiście będzie też afterparty – Jah Love Soundsystem połączy siły z FLAUTĄ. O doskonałą zabawę zadbają m.in. huragan, dzuma czy Roots Revival Soundsystem, a fundusze z imprezy przekazane zostaną fundacji Polska Gościnność, jak i również Chlebem i Solą.

Jak widzicie – opcji na świąteczną pomoc jest całkiem sporo, warto myśleć o innych, szczególnie w tym okresie. Zróbcie sobie miejsce w zapełnionych kalendarzach i do zobaczenia!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone