Czytasz
Żabson, Kukon i inni, czyli rapowe koncerty najbliższych tygodni

Żabson, Kukon i inni, czyli rapowe koncerty najbliższych tygodni

rap

Najpopularniejsi polscy raperzy wystąpią w najbliższych tygodniach na plenerowych koncertach w całej Polsce – sprawdźcie, na czyje występy załapiecie się jeszcze tego lata.

Letnich festiwali w tym roku (poza kilkoma wyjątkami) brak, ale wysyp koncertów na świeżym powietrzu wynagradza nieco tę sytuację. Patrząc na ostatnie ogłoszenia i programy plenerowych wydarzeń widać, że czeka nas sporo spotkań z polskim rapem – gdzie, kiedy i z kim dokładnie? 

Żabson

Młodego Bossa mogliśmy posłuchać na żywo niecały tydzień temu w Bydgoszczy, a już niebawem pojawi się on także w Katowicach, w ramach cyklu Lato w Plenerze. Żabson nie wyszedł z wprawy po lockdownie, co udowodnił również w czasie samochodowego koncertu pod koniec czerwca.

Kukon

Raper wydał niedawno nowy krążek pod tytułem Afera, a teraz nadszedł czas na zaprezentowanie materiału na żywo. Będziemy mogli posłuchać go w trzech miastach – 22 sierpnia w Protokulturze w Gdańsku oraz na dziedzińcu katowickiego P23. Początek września to natomiast występ w ramach koncertowego cyklu Ring Ring, który co czwartek odbywa się w Lunaparku. 

Płomień 81

Hip-hopowe trio, będące jednym z symboli końcówki lat 90. pojawi się na warszawskiej Pradze już we wrześniu. Kilka miesięcy temu ukazał się ich czwarty krążek, zatytułowany Szkoła 81, więc to doskonała okazja, aby ponownie posłuchać go na żywo. Poza tym Lato na Pradze to świetna przestrzeń oraz klimat sprzyjający długim posiadówkom w cieplejsze noce – wpadajcie!

Jan-rapowanie

Uśmiech Tour został przełożony ze względu na pandemię, ale jak głosi stare przysłowie “co się odwlecze, to nie uciecze”. W tym tygodniu Janek wpadnie nie do zamkniętych klubów, a na Plac Festiwalowy MCK, a we wrześniu do plenerowej miejscówki Lato na Pradze, a także do Poznania. Idealna opcja na posłuchanie nowych numerów reprezentanta SB Maffija w ostatnich dniach lata!

Paluch, Tuzza

W Strefie Jelenia możecie być spokojni o rapową oprawę muzyczną z topowej półki. Przed nami koncerty m.in. doświadczonego wyjadacza i artysty, którego płyty sprzedają się w zawrotnych nakładach – Palucha, a także młodej szkoły, która eksperymentuje z brzmieniem, czyli duetu Tuzza. A to nie wszyscy artyści, których będzie można posłuchać nieopodal Mostu Łazienkowskiego, sprawdźcie cały lajnap cyklu!

Sprawdź też
Walentynki 2024

Sarius

Młodego rapera zobaczycie w Katowicach oraz we Wrocławiu. Ten drugi występ odbędzie się w ramach RapSpotu, w jednej z popularniejszych plenerowych miejscówek w mieście. Beach bar, plaża, do tego koncerty – brzmi dobrze. 

Piernikowski

Jego koncerty to zawsze świetnie, spowite dymem i mroczną aurą widowisko. 3 września Piernikowski pojawi się w Lunaparku, a jego występ (podobnie jak w przypadku Kukona) odbędzie się w ramach Ring Ring. Dawajcie na ring!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone