Czytasz
Richard Gere przyjedzie do Warszawy. Aktor będzie gościem 19. MFF Watch Docs!

Richard Gere przyjedzie do Warszawy. Aktor będzie gościem 19. MFF Watch Docs!

Richard Gere Going. Watch Docs Warszawa

Gwiazdor m.in. Pretty Woman, Lęku Pierwotnego, Chicago czy Cotton Club z wizytą w Polsce! Richard Gere przyjedzie do Warszawy na zaproszenie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i festiwalu Watch Docs.

Richard Gere przyszedł na świat w irlandzkiej rodzinie metodystów. Jeden z bardziej rozpoznawalnych aktorów Hollywood zainteresował się swoim późniejszych fachem podczas studiów filozoficznych na Uniwersytecie Stanowym w Massachusetts.

Sprawdź naszą filmową selekcję i ruszaj do kina w stolicy!

Krótkie bio wystarczy, bo pewnie każdy z Was kojarzy tego 70-letniego aktora z kinowych przebojów, filmów oscarowych, nagradzanych Złotymi Globami i wieloma innymi nagrodami. Ostatnio można go oglądać w serialu MotherFatherSon wyprodukowanym przez HBO. Występuje w nim m.in. z Helen McCrory czy Ciaránem Hindsem. Ale do rzeczy!

Najważniejsze info jest takie, że Richard Gere odwiedzi Warszawę i to jeszcze przed główną częścią festiwalu Watch Docs. A to wszystko za sprawą i na zaproszenie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Kiedy? 17 listopada. Co ciekawe, aktor jest praktykującym buddystą i bardzo mocno angażuje się w obronę praw człowieka na całym świecie. Jesteśmy bardzo ciekawi tego spotkania i musimy powiedzieć, że całkiem jaramy się tym tematem!

19. edycja MFF Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie odbędzie się w dniach 5-12 grudnia w Kinie Muranów, U-jazdowski Kino oraz w Kinotece. W programie festiwalu znajdą się m.in. kontrowersyjny Władca smartfonów traktujący o patostreamingu oraz Exit zbierający doświadczenia tych, którzy należeli do grup ekstremistycznych.

Bilety na seanse będą darmowe!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone