Czytasz
Romantyczne doświadczenia, nostalgiczne powroty i światowe gwiazdy. Jak minął nam ten tydzień?

Romantyczne doświadczenia, nostalgiczne powroty i światowe gwiazdy. Jak minął nam ten tydzień?

Bishop Nehru Going. WWW bilety tydzień Quebonafide

Minął nam przedostatni tydzień lutego, dzień coraz dłuższy, wieczory coraz krótsze. Znowu dostaliśmy festiwalowe ogłoszenia, odrobinę polskiego rapu oraz solidną porcję ciekawych teledysków.

Czujemy się naprawdę nasyceni i to nie tylko po Tłustym Czwartku. Porcje ogłoszeń serwowanych przez organizatorów są równie sycące i pysze. Strach pomyśleć, co będzie, jeśli cały 2020 rok będzie wyglądał tak dobrze. Licznik newsów i nowości nie chce się zatrzymać, a my tradycyjnie spisaliśmy dla Was wszystko w jednym miejscu.

Najważniejsze koncertowe ogłoszenia

Działo się! Organizatorzy nie dają nam nawet chwili wytchnienia. Zacznijmy od prawdziwego hitu – trzecim headlinerem Fest Festival został Khalid, jeden z najpopularniejszych wykonawców pop/r’n’b na świecie. Nieźle, co? Z kolei na World Wide Warsaw przyjadą również Bishop Nehru i Sóley, zapowiada się naprawdę ciekawa edycja tego miejskiego festiwalu. Zamykając temat letnich muzycznych uciech – Taco Hemingway dołączył do składu nadmorskiego Salt Wave Festival. Fajnie!

Jednak największym wydarzeniem tego tygodnia było bez wątpienia ogłoszenie trasy Romantic Psycho Experience. Quebonafide kontynuuje wizerunkową woltę, a my przyglądamy się temu zjawisku na bieżąco. Do tego stopnia, że skleiliśmy wspaniałą stronkę, na której kupicie bilety (już od 27 lutego), a już teraz np. pogracie w sapera. Piszemy o tym już chyba czwarty czy piąty raz, więc naprawdę musicie tam zajrzeć, a wszelkie propsy skierować do naszego teamu odpowiedzialnego za tę realizację (pozdro Kuba).

Rasmentalism dorzucił kolejne koncerty w ramach trasy promującej nadchodzący album Geniusz (m.in. Katowice i Wrocław), do Polski wpadnie też weteran trip-hopu – Tricky (Wrocław, Kraków i Warszawa), a już niebawem stolicę rozniesie ekipa Ćpaj Stajl. Będzie się działo, klasycznie.

Najciekawsze wideoklipy

Jeśli chodzi o światowe rzeczy to nowe obrazki wypuścili m.in. King Krule, JPEGMAFIA, Sufjan Stevens i Lowell Brams, Jessy Lanza, a NIESAMOWITĄ animacje 3D zaprezentowała Arca (artysta za nią odpowiedzialny nazywa się Frederik Heyman i koniecznie musicie zobaczyć jego inne prace). Innymi słowy – jest na co patrzeć.

Z kolei na naszym podwórku świeżymi teledyskami pochwalili się m.in. Tuzza i PRO8L3M.

Cztery płyty, które musicie przesłuchać w ten weekend

Sprawdź też
Komiks Quebonafide

Wyszło ich naprawdę całkiem sporo, dlatego ograniczamy się do czterech (i ani jednej więcej) płyt, które obowiązkowo trzeba przesłuchać w ciągu najbliższych dni:

King Krule – Man Alive!
Priscilla Ermel – Origens da Luz
Normal Bias – LP2
Noon – Nobody Nothing Nowhere

Kilka koncertów weekendu, na których trzeba być

Jeśli mielibyśmy wskazać naszych koncertowych faworytów to byliby to z pewnością: Pouya (Kraków i Warszawa), jeśli lubicie soundcloudowe trapy, a jeśli chcecie wyczillować to koniecznie wybierzcie się dzisiaj na Tycho w Pradze Centrum. Jak jesteście na północy kraju, to polecamy koncert Enchanted Hunters w FOMO (zostańcie potem na imprezę!). W kwestii tanecznych klimatów: Pangaea, Inner Tension, Jensen Interceptor, Antigone b2b Shlohmo czy Terrarium. To wszystko dzieje się w Warszawie. Łapiemy się!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone