Czytasz
Sokół i Pezet w końcu wydadzą płytę. Zasugerowali to wspólnie

Sokół i Pezet w końcu wydadzą płytę. Zasugerowali to wspólnie

Sokół i Pezet

To wiadomość, na którą wielu fanów polskiego rapu czekało od dawna. Sokół i Pezet wydadzą wspólną płytę. Najpierw informację potwierdził Tede, a teraz, jak się wydaje, oni sami.

Sokół i Pezet: będzie płyta?

Co słychać u Sokoła i Pezeta? Cóż, weterani rap gry nadal aktywnie tworzą, ale osobno. Pierwszemu zebrało się na wspominki – na opublikowanym w grudniu Abstrakt EP Pezet podsumował 25 lat kariery. Sokół poprzestał na razie na wydanym w 2021 roku Nic, ale pozamuzycznie robi sporo. Razem z Jaźwą i Rafałem Masnym otwiera w Warszawie miejscówkę Sosny. Poza tym w ramach Prosto podjął współpracę z Electronic Arts, dzięki czemu przeniósł ubrania do FC24.

W natłoku bardziej lub mniej muzycznych obowiązków, jakimi bohaterowie się zajmują, pojawiły się jednak ciekawe pogłoski. Jak się okazuje, mają oni nagrać razem płytę. W zasadzie to jest ona już praktycznie skończona i czeka, żeby wyjść na światło dzienne. Przynajmniej tak uważa Tede. Ale po kolei.

Jak powstał Stary Pezet (klasyczny)? Opowiedział nam o tym Waco

Temat aktualny od dawna

Plotki o płycie, którą mają wydać Sokół i Pezet, towarzyszą nam od dawna. Pierwsze wzmianki pojawiły się w 2013 roku, kiedy ten pierwszy przy okazji premiery krążka Czarna biała magia z Marysią Starostą zdradził, że panowie faktycznie mogą coś planować. – Rozmawiamy z Marysią o możliwości zrobienia solowych projektów, żeby nie zanudzić Was naszą współpracą. Rozmawialiśmy też z Pezetem o możliwości nagrania albumu we dwóch. Ale na dzień dzisiejszy nie wiem, na razie wydaję najtrudniejszy w odbiorze, a zarazem najlepszy moim zdaniem album, jaki nagrałem i muszę chwilę odpocząć – wyznał.

I co? I do tej pory nic. Podczas kwarantanny w 2020 roku gracze nagrali razem Hot16Challenge, co jednogłośnie zostało nazwane historyczną chwilą i wzmogło częstotliwość modlitw o album. W 2022 roku o domniemanej płycie przypomniał natomiast Pezetowi reporter newonce. – No chyba… podobno musi być. No to chyba będzie – skomentował raper.

W tym samym czasie wydarzył się cud – wreszcie dostaliśmy pierwszy wspólny kawałek Wojtka i Pawła. Wcześniej co prawda panowie robili razem sporo featów, ale nigdy nie zawitali do studia tylko we dwoje. Tyrmand i Hłasko pojawił się na mającej wtedy premierę płycie Pezeta Muzyka Komercyjna. Kolejny krok milowy.

Sprawdź też
Kraftwerk

Kiedy tak sobie czekaliśmy, z dobrymi wieściami przyszedł Tede, który wyznał, że wydawnictwo znajduje się w końcowym etapie tworzenia. Nie mogliśmy za to nie zauważyć, że zarówno Sokół, jak i Pezet wrzucili na Instagrama zdjęcia w swoim towarzystwie z bliźniaczym dwuwersem (zmienia się tylko ksywka). Czy to oznacza, że pojawi się jeszcze w tym roku? Tego nie wiemy.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone