Czytasz
Sokół ściąga na scenę WWO, by świętować 25-lecie swojej kariery

Sokół ściąga na scenę WWO, by świętować 25-lecie swojej kariery

sokół wwo

Sokół wyląduje na warszawskim COS Torwar w towarzystwie swoich najważniejszych współwykonawców.

21 października 2022 w COS Torwar odbędzie się potrójnie ważna impreza. Po pierwsze to premierowy warszawski koncert Sokoła promujący album NIC. Po drugie w tym roku mija dokładnie 25 lat, od kiedy Sokół pojawił się na scenie po raz pierwszy. Po trzecie na scenie obok Sokoła pojawi się cała plejada jego najważniejszych współwykonawców.

Erę celebracji przeszłości można oficjalnie uznać za rozpoczętą. Swoje jubileusze świętowali już chociażby Tede czy O.S.T.R. W czerwcu tego roku odbył się z kolei wyjątkowy koncert, który zebrał największe legendy rapu na jednej scenie. Mowa o Historii Polskiego Hip Hopu pod batutą JIMKA, który stworzył nowe interpretacje największych rapowych klasyków. Zapowiedziany warszawski koncert Sokoła świetnie wpisuje się w ten krajobraz. Sam Sokół wystąpił zresztą z ekipą ZIP Składu u boku JIMKA. Odegrał wówczas również największy hymn WWO, czyli Jeszcze będzie czas.

Raper informował wprawdzie, że nie chce, aby koncert przyjął formę jubileuszu czy „benefisu”, ale oprawa wizualna oraz lista gości sprawiają, że ciężko uniknąć tych porównań. Poza goścmi z solowych płyt Wojtek Sokół oraz NIC, na scenie pojawią się wszystkie osoby, z którymi Sokół tworzył zespoły i duety od początku swojej drogi muzycznej. Zobaczymy zatem zarówno Pona, Marysię Starostę jak i cały ZIP Skład. Najmocniejszym i najbardziej niespodziewanym punktem programu jest jednak wejście na scenę WWO w pełnym składzie z Jędkerem i DJ-em Deszczu Strugi, którzy po raz pierwszy od 13 lat odegrają największe hity.

SOKÓŁ WWO
SOKÓŁ WWO

Dostaniemy zatem niesamowitą podróż w czasie, ale też niepowtarzalną okazję dla młodszych słuchaczy, którzy nigdy nie mieli okazji usłyszeć WWO na żywo. Część gości do samego koncertu pozostanie tajemnicą, ale już dziś lista tych ogłoszonych wygląda imponująco. Wiemy, że poza wyżej wymienionymi na scenie pojawią się między innymi: Oskar83, Pezet, Sarius, Mateusz Krautwurst oraz zespół dziecięcy Fasolki. Sokołowi na scenie towarzyszyć będzie też wszystkich trzech znanych z jego wcześniejszych tras hypemanów: Ras, Koras i Juras oraz nieodłączny DJ Kebs.

Sprawdź też
Belmondawg

SOKÓŁ WWO
SOKÓŁ WWO

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone