Czytasz
Rapowe koncerty 2022 – kto daje najlepszy rap na żywo?

Rapowe koncerty 2022 – kto daje najlepszy rap na żywo?

rapowe koncerty

Rapowe trasy koncertowe trwają w najlepsze. Śmietanka polskiej sceny odwiedza największe miasta.

White 2115

Piąty w karierze album White’a ukazał się w czerwcu tego roku. Pretty Boy zdążył osiągnąć już status platynowej płyty. Jedna z twarzy SBM-u ma zresztą więcej powodów do świętowania. Jakiś czas temu ogłoszono, że Łajcior jest trzecim polskim artystą, który przekroczył liczbę miliarda odtworzeń na Spotify. Dołączył tym samym do ekskluzywnego grona, w którym znajduje się również Taco Hemingway i Bedoes. Co ważne, White osiągnął ten status wypuszczając najmniejszą liczbę kawałków (131). Robi wrażenie, co? White 2115 odwiedzi pięć polskich miast w tym Poznań, Gdańsk, Kraków, Wrocław oraz Warszawę. Trasa startuje 2 września i kończy się dwa tygodnie później. Bilety są już w sprzedaży.

Pretty Tour startuje we wrześniu

Łajzol

RAPOWE KONCERTY 2022

Legenda polskiego rapu w końcu w opcji solo. Po wielu latach płodnej i efektownej działalności w ramach kolektywów Bez Cenzury, JWP i Jetlagz, wiosną 2022 roku Łajzol uraczył nas mocnym solowym debiutem. Jak sam podkreśl, to najdojrzalszy projekt w jego dorobku, na którym refleksje i introspekcja mieszają się z lekkim piórem i poczuciem humoru. Udowadniają to zresztą wypuszczone single jak S(z)wagger, Jak Bocian czy Łajzol Serious. Łajzol sprytnie łączy elementy truskulu i niuskulu tworząc dość niespotykaną i deficytową mieszankę.

Łajzol SERIOUS?

Mata

RAPOWE KONCERTY 2022

Mata Tour to świetne preludium do premiery jego najnowszego albumu, nad którym prace – jak informował sam raper – są już w dość zaawansowanym stadium. Według zapowiedzi mają się na nim pojawić także zagraniczni goście. Poprzedni projekt udowodnił, że Matczak śledzi wnikliwie zagraniczną scenę, więc taka nowina nie powinna nikogo dziwić. Cóż, pozostaje wyczekiwać jedynie pierwszych singli. A w międzyczasie wesprzeć Matę na scenie.

Najnowszy singiel i powrót do pierwotnej ksywki ucieszył niezmiernie jego oddanych fanów. Przygoda ze Skutym Bobo była z pewnością ciekawą odskocznią i pozwoliła mu na chwilę zapomnieć o presji, ale jak widać, uśmiercenie postaci Maty nigdy nie było planem. Raper dobrze zdaje sobie sprawę ze swoich możliwości, wie, że może wyśrubować jeszcze bardziej imponujące rekordy.

MATA W TRASIE

SBM FFestival

RAPOWE KONCERTY 2022

Żabson, Jerry Hail, Zdechły Osa, Kękę, Kalush Orkiestra i wiele innych. Tegoroczny SBM FFestival zapowiada się naprawdę grubo. Jak widać, poza ekipą związaną z samym SBM-em będziecie mieli okazję zobaczyć na scenie także wiele innych ciekawych postaci. Nie zmienia się jedno – festiwal pozostaje jednym z najważniejszych rapowych wydarzeń w kraju. Rokrocznie SBM FFestival bije rekordy frekwencji i powiększa swoją skalę. W jego ramach czekają na was nie tylko muzyczne wrażenia, ale również wyjątkowe doznania wizualne i show, jakiego nie zapewniają żadne inne występy. Kochacie rap? Nie zapomnijcie o tym wydarzeniu.

SBM FFestival już w sierpniu

Kabe

Kabe rusza w trasę po Polsce! Raper odwiedzi aż 13 miast. Pierwszy koncert już 25 września. King Kong to już trzeci album w dorobku Kabe. Urodzony w Olsztynie i dorastający w Paryżu raper od początku swojej kariery zdradzał ogromny talent do tworzenia chwytliwych szlagierów. Wszystko zaczęło się od albumu Albinos, którym Kabe przywitał się z szerszym gronem słuchaczy. Projekt wyszedł na początku 2020 i narobił sporo zamieszania. Parę miesięcy później ukazała się kolejna płyta rapera. Mowgli cieszył się jeszcze lepszym przyjęciem i osiągnął status złotej płyty.

Obecny rok przyniósł nam kolejny album Kabe. King Kong to dwanaście różnorodnych utworów odznaczających się mocnym autorskim rysem. Projekt powstał we współpracy z Opiatem, który odpowiada za produkcję. W swoich bitach przedstawia on szeroki przekrój stylistyk i nastrojów. Dzięki temu Kabe jest w stanie ukazać swoją imponującą wszechstronność.

Sprawdź też
Chief keef almighty so 2

Kabe i jego King Kong Tour

Pezet

RAPOWE KONCERTY 2022

Muzyka komercyjna będzie siódmym już albumem w dorobku Pezeta. Członek Płomień 81 od lat utrzymuje się w czołówce polskiego rapu. Jego albumy budzą ogromne zainteresowanie fanów rapu, ale również słuchaczy innych muzycznych gatunków. Autor Muzyki współczesnej nie zwalnia tempa i po ogromnym sukcesie poprzedniego wydawnictwa postanawia iść za ciosem.

Trasy koncertowe Pezeta to wielkie wydarzenie w świecie rapu. Jego występy na Torwarze przeszły już do historii. Ich rozmach i dbałość o najmniejsze detale sprawiły, że fani wyczekują z niecierpliwością jego powrotu na scenę. Business Class Tour obejmie aż siedem polskich miast. Wielki finał po raz kolejny będzie miał miejsce w COS Torwar. Trasa rozpocznie się 17 listopada w Poznaniu, a zakończy 18 grudnia w Warszawie. Jak zapowiadają organizatorzy: Business Class Tour to jesienna trasa koncertowa Pezeta promująca album Muzyka komercyjna. Oprócz utworów z nadchodzącego albumu Pezet zagra swoje najpopularniejsze kawałki. Nowa trasa to również nowe wizualizacje oraz oprawa świetlna.

BUSINESS CLASS TOUR STARTUJE W LISTOPADZIE

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone