Czytasz
Solówa w SPATiFie – klub ogłasza cykl Solo Soboty

Solówa w SPATiFie – klub ogłasza cykl Solo Soboty

Klub SPATiF powraca z nowym cyklem. 12 czerwca wystartowały Solo Soboty, w ramach których artyści i artystki będą mogli zaprezentować swoje indywidualne projekty. Seria wakacyjnych koncertów potrwa aż do września.

Aleje Ujazdowskie 45 znowu ruszyły. Klub SPATiF powraca po przerwie z wakacyjnym cyklem. Solo Soboty otworzył w ostatnim tygodniu Paweł Szamburski, który ponad 4 lata temu z zespołem Lost Education inaugurował muzyczną działalność lokalu. 12 czerwca zagrał na żywo utwory ze swojego najnowszego krążka Uroboros. To tylko początek, bo koncertowych solówek będzie więcej.

Za tydzień 19 czerwca na tej samej scenie zagra Michał Górczyński. Wybitny klarnecista, kameralista i kompozytor bierze na warsztat rodzimy folklor “tłumacząc go” na język współczesnej instrumentalistyki. Tradycję poddaje twórczej dekonstrukcji, odnajdując w niej nowe jakości. Używa do tego klarnetu kontrabasowego, dzięki któremu w najbliższą sobotę wybierzemy się na lubelszczyznę, do regionów radomskiego i rzeszowskiego. To miejsca, które odwiedzimy wraz z artystą w ramach jego materiału Krainy. Gotowi na muzyczną turystykę?

mat. promocyjne Klub SPATiF

Bilety na koncert 19.06 kupicie w Going.!

To tylko dwa pierwsze nazwiska z bogatego programu cyklu Solo Soboty. Przez całe lato będziemy mogli posłuchać dodatkowo 11 artystek i artystów, którzy_re poruszają się w szeroko rozumianej muzyce eksperymentalnej. Nie zabraknie reprezentacji kobiet, w postaci chociażby kompozytorki Teoniki Rożynek, która występowała m.in. na Avant Art Festival, Sacrum Profanum czy naszym ukochanym Unsoundzie. Niedawno artystka skomponowała ścieżkę dźwiękową do pełnometrażowego debiutu SOLE w reżyserii Carla Sironiego. Włosko-polska kooprodukcja opowiada o trudnym temacie niechcianego macierzyństwa.

Sama Rożynek znana jest głównie z subtelnych, pełnych wyrafinowania projektów elektroakustycznych. Dbałość o każdy dźwięk, każdy detal słychać w każdym jej występie. W Klubie SPATiF zobaczymy ją w kolejnych miesiącach.

A najbliższe plany? Kolejny koncert to występ gitarzysty i improwizatora Raphaela Rogińskiego. Jeśli 26 czerwca będziecie w Warszawie, koniecznie wpadnijcie na jazzową improwizację dźwięko-etnologa, który nie tylko gra, ale i bada kulturę muzyczną świata. Skupiając się na muzyce żydowskiej, artysta stworzył dwa inspirowane nią projekty – Shofar i Cukunft. Ale to nie koniec kreatywnych fascynacji – Rogiński równie chętnie sięga po kurpiowski folklor czy audialne dziedzictwo Ormian. Jaki autorski materiał zaprezentuje pod koniec miesiąca? Koniecznie sprawdźcie na żywo.

Łapcie bilety na 26.06. tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone