Czytasz
Legendy synthpopu w Polsce – Marc Almond i Midge Ure na Soundedit Festival ‘21

Legendy synthpopu w Polsce – Marc Almond i Midge Ure na Soundedit Festival ‘21

Do jesieni wprawdzie jeszcze trochę, ale nie mogliśmy doczekać się, by podzielić się z Wami tym cudownym ogłoszeniem. Legendy synthpopu pojawią się na tegorocznej edycji Soundedit, która odbędzie się między 21 a 24 października.

Ach, lata 80. To były czasy! Elektronika wkroczyła na salony, synth-popowe zespoły zdobywały czołowe miejsca światowych list przebojów. A na nich królowały takie kapele jak Soft Cell czy Ultravox. Kto nie kojarzy takich piosenek jak Tainted Love czy Vienna?


Dlatego nie można zmarnować szansy, by nie zobaczyć na żywo frontmanów dwóch wspomnianych zespołów – Marca Almonda i Midge’a Ure’a. Panowie wystąpią na tegorocznej edycji łódzkiego Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit 2021. Co istotne, ta impreza to nie tylko koncerty, ale – jak podkreśla organizator – również spotkania, warsztaty i prelekcje. Co roku Soundedit odwiedzają producenci, kompozytorzy i artyści odpowiedzialni za brzmienie wielu legendarnych wydawnictw. W przeszłości Łódź odwiedziły takie legendy jak Gareth Jones, Brian Eno, Bob Geldof czy George Martin. Dzięki temu na festiwalu nigdy nie braknie zakulisowych opowieści, które stanowią o sile i podstawowej wartości festiwalu.

Midge Ure był też klawiszowcem w legendarnym zespole Visage  


Przedsmakiem przed tegoroczną edycją będzie spotkanie z legendą polskiego jazzu, Michałem Urbaniakiem, które poprowadzi Piotr Metz. Wydarzenie wyjątkowo odbędzie się w Gdyńskim Centrum Kultury. Panowie zadadzą sobie pytanie: saksofon czy skrzypce? Zastanowią się też jak powstaje muzyka w obecnych czasach. 

Więcej info o wydarzeniach znajdziesz tu!

Sprawdź też


Preludium przed kolejną edycją Soundedit będzie również koncert znakomitego łódzkiego pianisty – Witolda Janiaka. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę (11 lipca) w Parku Źródliska w Łodzi, o godz. 12.00. Wstęp darmowy.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone