Czytasz
Wybraliśmy najlepsze spektakle dla dzieci [WARSZAWA]

Wybraliśmy najlepsze spektakle dla dzieci [WARSZAWA]

Prezentowanie sztuki najmłodszym ma duży wpływ na ich rozwój. Jedną z opcji są wyjścia do teatru. Sprawdźcie wybrane przez nas spektakle dla dzieci.

Teatr to zdecydowanie ciekawa opcja spędzania wolnego czasu. Takie wyjście już dawno przestało się kojarzyć z garniturami, sukniami i dużą dawką powagi. Czy wiecie jednak, że wiele teatrów ma w ofercie pulę wydarzeń dla najmłodszych? Zobacz, które z nich wystawiają spektakle dla dzieci:

Teatr Captiol

Zaczynamy od legendarnego Capitolu. Ich oferta spektakli dla dzieci jest całkiem spora. Obejrzymy tu kultowego Pinokia, czyli znaną na całym świecie bajkę o wystruganym z drewna pajacyku czy Brzechwa 2020 — projekt edukacyjny, oparty na twórczości Jana Brzechwy. Szczególną uwagę warto zwrócić na Wannę Archimedesa, czyli muzyczny występ wprowadzający dzieci w świat najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków.

Oferta dla dzieci: TUTAJ

Adres: Marszałkowska 115, 00-102 Warszawa

Spektakle dla dzieci: Dreams

Studio Buffo

W tym miejscu skupimy się na jednej produkcji. Musical Piotruś Pan, bo o nim mowa, zadebiutował na scenie Teatru Muzycznego Roma w 2000 roku. W ciągu 3 sezonów, obejrzało go 200.000 widzów. Po tym czasie wyruszył w podróż i aktualnie możemy zobaczyć go w Studiu Buffo. Przygotowany został dla odbiorcy w każdym wieku. Twórcy na widownię zapraszają całe rodziny, od wnuka po babcię. Bądźmy szczerzy, kto nie lubi Piotrusia Pana? 

Oferta dla dzieci: TUTAJ

Adres: Marii Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa

Spektakle dla dzieci: Piotruś Pan

Teatr Roma

Tego miejsca nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to definitywnie jeden z najważniejszych obiektów na kulturalnej mapie Warszawy. Podobnie jak w wyżej wymienionych miejscach, tu także znajdziecie sztuki, przygotowane dla najmłodszych. Pierwsza z nich to Księga Dżungli, opowiadająca historię młodego chłopca o pseudonimie Żaba, który trafia do dzikiej zwierzęcej społeczności. Kolejna propozycja to Alicja w Krainie Czarów, czyli muzyczny spektakl bazujący na podróży do magicznej krainy. Brzmi świetnie!

Oferta dla dzieci: TUTAJ

Adres: Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa

Spektakle dla dzieci: Księga dżungli

Kamienica Teatr 

Na to miejsce warto rzucić okiem! Ich repertuar obfituje w spektakle przygotowane z myślą o dzieciach. To na przykład Brzechwa dla dzieci – Prot i Filip, który dostępny jest dla widzów od trzeciego roku życia. Poza tym znajdziemy tutaj jeszcze kilka ciekawych produkcji, między innymi Słońce Kopernika, czyli niesamowitą historię Mikołaja Kopernika, opowiedzianą w niecodzienny sposób.

Sprawdź też

Oferta dla dzieci: TUTAJ

Adres: al. Solidarności 93 00-144 Warszawa

Spektakle dla dzieci: Teatr Kamienica

Teatr Maskarada

Na koniec zostawiliśmy perełkę, czyli dziecięcy teatr! Twórcą tego niecodziennego przedsięwzięcia jest scenografka Małgorzata Domańska, której realizacje mogliśmy oglądać w teatrach dramatycznych i lalkowych. Celem Maskarady jest edukacja oraz zabawa teatralna z ich najmłodszymi gośćmi. W repertuarze znajdziecie spektakle przygotowane dla dzieci szkolnych, przedszkolnych, najmłodszych i najnajów, czyli tych poniżej 3 roku życia. Ich repertuar jest pełen produkcji, które przypadną do gustu małego widza. Na większość spektakli wejdziecie już z 1,5 rocznym bąbelkiem! 

Oferta dla dzieci: TUTAJ

Adres: Pałac Staszica, Nowy Świat 72, 00-330 Warszawa

Spektakle dla dzieci: Królowa Myszy

Jak spędzić dzień z dzieckiem i nie oszaleć [WARSZAWA]

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone