Czytasz
Streamer ofiarą oszustwa. Mieli być Travis i Kanye, jest utrata pieniędzy

Streamer ofiarą oszustwa. Mieli być Travis i Kanye, jest utrata pieniędzy

Adin Ross

Amerykański streamer Adin Ross padł ofiarą oszustwa. Zapłacił za nieopublikowaną piosenkę Kanye Westa i Travisa Scotta, ale okazało się, że stworzyła ją sztuczna inteligencja.

Kłamstwo stworzone przez AI

Adin Ross przyznał, że kiedyś natknął się na okazję zakupu niepublikowanego utworu Kanye Westa i Travisa Scotta. Wystarczyło tylko wyłożyć 200 tysięcy dolarów. Gdy otrzymał numer, szybko zdał sobie sprawę, że to fałszywa piosenka zmontowana przez sztuczną inteligencję. Ross przyznał, że w momencie oszustwa był młodym chłopakiem, podkreślając tym samym brak doświadczenia.

Zapłaciłem 200 tysięcy dolarów za niepublikowaną piosenkę. To było dzieło sztucznej inteligencji. Zostałem oszukany na piosenkę stworzoną przez sztuczną inteligencję – powiedział w trakcie streamu. Następnie puścił fragment. Chociaż na początku brzmiało to jak coś, co mogło być prawdziwe, jakość była słaba, a głosy stawały się dziwniejsze w miarę trwania utworu. Później znów podkreślił, że był młody, chcąc się wytłumaczyć przed widzami.

Bad Bunny wkurzony. Nie chce, by AI wykorzystywało jego głos

Adin Ross ma pecha

Ostatnio Adin Ross podzielił się inną pechową historią. Przyznał, że przegrał aukcję na posiadłość w Miami wartą 10,75 miliona dolarów. – Przegrałem w licytacji dom, który chciałem – powiedział Ross ze smutkiem. – Naprawdę chciałem domu w Miami, więc teraz muszę zbudować własny, bo niemożliwe jest znalezienie domu, który mi się podoba. I zostałem przebity przez znanego zawodowego sportowca, jest bardzo bogaty. To nie chodzi o to, że jestem spłukany. Po prostu nie mogłem się tam dostać na czas. Zobaczyłem ten dom, ale już prowadzili rozmowy i tak dalej.

Streamer nie krył jednak tożsamości bogacza, który wygrał z nim licytację. – Ten zawodowy sportowiec to Messi – dodał chwilę potem. Posiadłość, oprócz licznych pokoi dla gości, ma też pomieszczenie SPA, basen, dwie przystanie dla łodzi i dziewięć łazienek.

Sprawdź też
WBW

Mimo że popularność Adina na YouTubie przyniosła mu imponujące 25 milionów dolarów, jego kariera jest pełna kontrowersji. W maju Adin spotkał się z krytyką po użyciu n-word podczas swojego programu randkowego online, który transmitował na platformie Kick.

Tekst: Natalia Kuczyńska

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone