Czytasz
Teatr dla dzieci – wrzesień pełen kultury [WARSZAWA]

Teatr dla dzieci – wrzesień pełen kultury [WARSZAWA]

dzieci

Wraz z początkiem roku szkolnego przedstawiamy Wam 6 pozycji teatralnych w Warszawie, aby Wasze bąbelki były podekscytowane nadejściem nowego miesiąca.

Po przeczytaniu artykułu z pewnością nie zabraknie Wam pomysłów na teatr dla dzieci – wrzesień jeszcze nigdy nie był tak pełen emocji. Obiecujemy, że zarówno Wy, jak i Wasze dzieciaki będziecie spełnieni i zachwyceni!

Matylda – Teatr Syrena

Teatr dla dzieci - Teatr Syrena Warszawa
Teatr dla dzieci: Matylda

WIEK: SPEKTAKL OD 8 LAT

KIEDY: 8-11, 15-18, 21-25 września

GDZIE: Teatr Syrena, ul. Litewska 3, Warszawa

Rozśpiewany i roztańczony musicalowy hit na podstawie popularnej powieści Roalda Dahla, w którym biorą udział zarówno dorośli aktorzy, jak i wiele utalentowanych dzieci. Matylda przenosi się na scenę Syreny prosto z West Endu i Broadwayu. To historia sześcioletniej dziewczynki, która posiada genialny umysł, wielkie serce i niestety kompletnie niepasującą do niej rodzinę.

Jej tata jest nieuczciwym sprzedawcą samochodów, mama zaś zainteresowana jest tylko pieniędzmi i świętym spokojem, a brat nie grzeszy inteligencją. I nikt z nich nie jest w stanie pojąć, dlaczego Matylda tak bardzo uwielbia czytać książki. Na czubku tej góry lodowej jest jeszcze szkoła, w której rządzi Panna Łomot – już samo nazwisko mówi sporo o jej metodach wychowawczych. Aby przetrwać i zachować swoją wyjątkową wrażliwość, Matylda musi znaleźć sobie przyjaciół…

Polska wersja musicalu powstaje w koprodukcji teatrów Kameralnego w Bydgoszczy oraz Syrena w Warszawie (premiera 10 września), a już 8go i 9go możecie zobaczyć go przedpremierowo. Spektakl dostosowany do potrzeb osób głuchych i niewidomych.

Morskie Opowieści – Wawerska Strefa Kultury

Teatr dla dzieci - Teatr Katarynka Warszawa
Teatr dla dzieci: Morskie Opowieści

TYP: SPEKTAKL OD 3 LAT

KIEDY: 11 września o godz. 11:00

GDZIE: Teatr Katarynka, Wawerska Strefa Kultury, Sala Widowiskowa, ul. Żegańska 1A, Warszawa

Spektakl ten sprawi, że zarówno mali i duzi poczują się jak na prawdziwym rejsie! Rozśpiewana załoga opowie Wam o wielu przygodach, które wydarzyły się na morzu. Na pokładzie odbędzie się również akcja ratunkowa z udziałem Ratownika WOPR, a dzieci dowiedzą się, jak należy postępować w przypadku zagrożenia podczas wakacyjnego odpoczynku nad jeziorem czy morzem.

Meteorolog Krabs wyjaśni Wam, jak rozpoznawać pogodę na podstawie obserwacji chmur. Czy łatwo jest być żeglarzem? Czy każdy może śpiewać szanty? Na te i inne pytania odpowie humorystyczny spektakl muzyczny, podczas którego nie zabraknie wspólnej zabawy. Dodatkowo, widzowie wraz z załogą będą uczestniczyć w przeciąganiu liny!

Podróże Guliwera – Teatr Polski

Teatr dla dzieci wrzesień
Teatr dla dzieci: Podróże Guliwera

TYP: SPEKTAKL DLA DZIECI STARSZYCH

KIEDY: 14 i 15 września o godz. 12:00

GDZIE: Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana, Duża Scena, ul. Kazimierza Karasia 2, Warszawa

Jest to powieść Jonathana Swifta napisana w 1726 roku, od prawie 300 lat zachwyca, śmieszy i budzi refleksje kolejnych pokoleń czytelników na całym świecie.

Odkrycie nieznanych miejsc, poznanie nieznanych dotąd ludzi i ich zwyczajów oraz konfrontacja z obcymi cywilizacjami staje się konfrontacją z samym sobą i drogą do poznania samego siebie. Z podróży zawsze wraca się innym, odmienionym i mądrzejszym. Doświadczenie podróży daje siłę, która może zmieniać świat. Zwłaszcza gdy jest to wyprawa w świat wyobraźni…

Podróże Guliwera to prawdziwe wyzwanie dla teatru! Jak zrobić morską burzę na scenie? Pokazać w teatrze Liliputy, które gadają z Guliwerem spacerując mu po nosie? Przedstawić olbrzymy, wobec których Guliwer jest mały jak najmniejszy palec? Przekonajcie się sami!

Coś innego niż teatr? Zobacz inne wrześniowe wydarzenia dla dzieci

Mały Syrenek – Teatr Rampa

Teatr dla dzieci wrzesień
Teatr dla dzieci: Mały Syrenek

TYP: SPEKTAKL DLA DZIECI W WIEKU 6-12 LAT

KIEDY: 15-18 i 20 września

GDZIE: Teatr Rampa, Scena Kameralna, ul. Kołowa 20, Warszawa

Kolejne fale wirusa zaatakowały także świat baśni, mutując zakończenia i bohaterów Czerwonego kapturka, Bazyliszka czy Małej Syrenki.

Postaci z baśni szukają schronienia w świecie ludzi, który jest pełen chaosu z powodu nadchodzącego roku szkolnego. W integracyjno-sportowej szkole podstawowej nr 5324 zestresowani są rodzice, dzieci i nauczyciele, ale przede wszystkim pani dyrektor – Marzena Świrska-Wnerwińska.

Gdy po roku nauczania online okazuje się, że jej placówka zajmuje ostatnie miejsce w rankingach, do szkoły przybywa na wizytację kurator z ministerstwa. Pani Marzena decyduje się wprowadzić dyscyplinę, aby podwyższyć średnią ocen oraz zrobić dobre wrażenie na kuratorze. W trakcie wizytacji pojawia się wielkie zamieszanie, gdy okazuje się że jeden z uczniów jest…syrenkiem!

Sprawdź też

Tytus Romek i A’Tomek – Teatr Kamienica

Teatr dla dzieci wrzesień
Teatr dla dzieci: Tytus Romek i A’Tomek

TYP: SPEKTAKL OD 5 LAT

KIEDY: 18 września o godz. 12:00

GDZIE: Teatr Kamienica, Scena Orla, al. Solidarności 93, Warszawa

Przygodę czas zacząć! W pracowni wielkiego wynalazcy – profesora T’alenta – pojawia się niespodziewany gość, którym jest szympans Tytus. Genialny naukowiec wpada na pomysł, aby uczłowieczyć Tytusa. Jednak co zrobić, gdy nieznośny szympans wcale nie chce być uczłowieczony, a wszystkie próby profesora okazują się być zawodne?

Pora sięgnąć po nietypowe środki i wezwać na pomoc harcerzy. Romek i A’Tomek natychmiast przybywają na wezwanie, w końcu żadne zadanie nie jest dla nich straszne! Harcerze początkowo również nie radzą sobie ze swoim nowym przyjacielem, jednak nie poddają się.

Tytus razem z nimi wyrusza w podróż wannolotem do Paryża i Londynu, a tam A’Tom wpada na genialny pomysł! Jaki? Dowiecie się podczas przedstawienia!

Ferdynand Wspaniały – Teatr Polski

Teatr dla dzieci: Ferdynand Wspaniały

TYP: SPEKTAKL DLA DZIECI W WIEKU 7-12 LAT

KIEDY: 29 i 30 września o godz. 10:00 i 12:00

GDZIE: Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana, Duża Scena, ul. Kazimierza Karasia 2, Warszawa

Ferdynand nie bez powodu nosi takie wspaniałe nazwisko – szyje garnitury na miarę, jada w najlepszych restauracjach, zatrzymuje się w eleganckich hotelach, przebywa w najlepszym towarzystwie, a wolne chwile spędza na łapaniu złodziei. I nie byłoby w tym nic wyjątkowego gdyby nie fakt, że… jest psem! Na dodatek wspaniałym!

Adaptacja sceniczna powieści pod tym samym tytułem, cieszącej się wielkim powodzeniem wśród małych czytelników. W czasie poobiedniej drzemki na kanapie Ferdynand zmienia się w psa o dwóch nogach, którego wszyscy traktują jak człowieka. W duchu pozostaje jednak psem, co staje się przyczyną wielu komicznych sytuacji…

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone